وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ | Tuesday 30 May 2023
» اخبار » WA-exit، درخواست مردم استرالیای غربی برای جدا شدن از استرالیا

تاریخ انتشار : 1399/04/30 - 6:48

WA-exit، درخواست مردم استرالیای غربی برای جدا شدن از استرالیا

صدای استرالیا - اهالي استرالياي غربی از پيشنهاداتي مبني بر لزوم جدا شدن این ایالت از مابقي كشور به منظور حفظ سود به دست آمده از صادرات چند میلیارد دلاری این منطقه، حمایت می‌کنند.


صدای استرالیا – اهالی استرالیای غربی از پیشنهاداتی مبنی بر لزوم جدا شدن این ایالت از مابقی کشور به منظور حفظ سود به دست آمده از صادرات چند میلیارد دلاری این منطقه، حمایت می‌کنند.

استرالیای غربی از ۶ آوریل ۲۰۲۰ مرزهای خود را به روی مسافران میان ایالتی بست تا مانع از شیوع کرونا شود، اما اکنون مردم این منطقه علاقه‌ای به بازشدن مرزها از خود نشان نمی‌دهند.

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد ۹۰ درصد از مردم استرالیای غربی با بسته ماندن مرزها، احتمالا برای همیشه، موافقند.

به گفته جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه سابق استرالیا، مردم این منطقه همواره نسبت به این موضوع که بخش زیادی از درآمد صادرات ایالت به جیب مابقی کشور می‌رود، معترض بوده‌اند.

بیشاپ می‌گوید اگرچه نارضایتی مردم را درک می‌کند، اما مردم باید بپذیرند که خروج از استرالیا تقریبا غیر ممکن است زیرا استرالیای غربی در همه موارد از جمله مالیات، مهاجرت، محافظت از مرزهای ساحلی، قرنطینه و شهروندی به مابقی استرالیا متکی است.

بیشاپ معتقد است صرف‌نظر از موانع لجستیکی، استرالیای غربی کشوری غنی از منابع است. این ایالت به خاطر تولید حجم بالایی از طلا، آهن، گندم و ذغال سنگ مشهور است.

شهروندان موافق به خروج این ایالت خانم بیشاپ یا فرماندار مارک مک‌گوان را به عنوان رهبر کشور جدید پیشنهاد داده‌اند و گروه اسکیمو جو را مسئول ساخت سرود ملی خود ساخته‌اند.

استرالیای غربی ۱۰ درصد از جمعیت استرالیا را در خود گنجانده است اما سرانه مشارکت آن در اقتصاد کشور چهار برابر نیوساوت‌ولز و ۳۱ برابر ویکتوریا است. در سال ۱۹۳۳ مردم استرالیای غربی با حضور در یک همه‌پرسی به خروج از استرالیا رای دادند، اما این تصمیم به سرعت با مخالفت پارلمان انگلستان مواجه شد.

منبع: دیلی میل


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه