وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اجتماعی » آغاز فصل آنفلوآنزا در استرالیا و هشدار درباره مرگ ۴ هزار نفر

تاریخ انتشار : 1398/02/10 - 13:41

آغاز فصل آنفلوآنزا در استرالیا و هشدار درباره مرگ ۴ هزار نفر

صدای استرالیا - استرالیا در آستانه آغاز فصل آنفلوآنزا است و یکی از کارشناسان این حوزه اعلام کرده که انتظار می رود 4 هزار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری از دنیا بروند.

آغاز فصل آنفلونزا در استرالیا و هشدار درباره مرگ 4 هزار نفر

صدای استرالیا – استرالیا در آستانه آغاز فصل آنفلوآنزا است و یکی از کارشناسان این حوزه اعلام کرده است که انتظار می رود چهار هزار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری از دنیا بروند.

پروفسور «رابرت بوی» اعلام کرد به دلیل آنکه مردم استرالیا در سال گذشته اقدام به ایمنی سازی در خصوص بیماری آنفلوآنزا نکردند انتظار می رود که در سال جاری این بیماری شدیتر از سال قبل باشد و افراد بیشتری به آن مبتلا شوند.

به گفته وی انتظار می رود که چهار هزار نفر در اثر ابتلا به آنفلوآنزا بمیرند. این آمار با آمار افرادی که دست به خودکشی می زنند و یا افرادی که در سوانح رانندگی کشته می شوند برابری می کند.

در ماه مارس سال جاری میلادی بیش از ۱۰ هزار نفر در استرالیا مبتلا به بیماری آنفلوآنزا شدند که این رقم ۶ هزار و ۸۲۷ نفر بیشتر از افرادی است که در سال گذشته به این بیماری مبتلا شده بودند.

به گفته پروفسور بوی، ممکن است بسیاری از مردم استرالیا بعد از گذراندن تعطیلات در نیم کره شمالی ویروس آنفلوآنزا را با خود به استرالیا بیاورند.

وی همچنین هشدار داد که ویروس آنفلوآنزا در کودکستان ها و در میان کودکان کودکستانی گستردگی زیادی خواهد داشت چون کودکان نسبت به سایر گروه های سنی، بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.

منبع: ای بی سی


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه