وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Monday 16 May 2022
» اخبار » جوکوویچ: اتفاقات استرالیا مایه تاسف بود

تاریخ انتشار : 1400/11/15 - 10:02

جوکوویچ: اتفاقات استرالیا مایه تاسف بود

صدای استرالیا- نوواک جوکوویچ بازداشت و دیپورت شدن‌اش را که موجب شد نتواند از عنوان قهرمانی‌اش در مسابقات اوپن استرالیا […]

جوکوویچ: اتفاقات استرالیا مایه تاسف بود

صدای استرالیا- نوواک جوکوویچ بازداشت و دیپورت شدن‌اش را که موجب شد نتواند از عنوان قهرمانی‌اش در مسابقات اوپن استرالیا دفاع کند، تاسف‌برانگیز خواند و از رییس جمهوری صربستان بابت حمایت‌اش تشکر کرد.

این ستاره دنیای تنیس که در کش و قوسی ۱۱ روزه بر سر الزامات واکسیناسیون، در نهایت از استرالیا اخراج شد، روز پنج‌شنبه با الکساندر ووچیچ، رییس جمهوری صربستان دیدار کرد و ماجراهای استرالیا را این گونه توصیف کرد: کمترین چیزی که می‌توان بگویم، این است که غیرمنتظره بود.

وی خطاب به رییس جمهوری صربستان گفت: به عنوان شهروند صربستان می‌خواستم با شما دیدار و بابت حمایت‌های همه‌جانبه از من در جریان اتفاقات تاسف‌برانگیز استرالیا تشکر کنم.

دیدار جوکوویچ با ووچیچ البته موجب واکنش منفی برخی از طرفدارانش در صربستان شده است که معتقدند ووچیچ از دیدار با وی، به منظور جلب محبوبیت در آستانه انتخابات این کشور در ماه آوریل سوءاستفاده کرده است.

جوکوویچ در کشورش یک قهرمان ملی محسوب می‌شود.

او هنوز درباره جزییات اتفاقاتی که در استرالیا افتاد صحبتی نکرده؛ اما وعده داد که در آینده در این زمینه صحبت خواهد کرد.

جوکوویچ که واکسن نزده است، برای دریافت معافیت ورود به استرالیا، یک تست مثبت کرونا مربوط به روز ۱۶ دسامبر را ارایه کرده بود. به این معنا که پیش از این به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته است.

در روزهای گذشته، رسانه‌های غربی مدعی شده بودند که این تست جعلی بوده است؛ اما دولت صربستان این ادعا را رد کرده است.

 

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , ورزشی
ارسال دیدگاه