وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 13 June 2024
» اخبار » ۱۱٫۵ میلیون استرالیایی مشمول معافیت مالیاتی بیشتری می‌شوند

تاریخ انتشار : 1402/11/05 - 11:25

۱۱٫۵ میلیون استرالیایی مشمول معافیت مالیاتی بیشتری می‌شوند

صدای استرالیا– دولت آلبانیزی در تلاش برای متقاعد کردن رای‌دهندگان برای پشتیبانی از بازنگری بسته مرحل سوم کاهش مالیاتی است […]

11.5 میلیون استرالیایی مشمول معافیت مالیاتی بیشتری می‌شوند

صدای استرالیا– دولت آلبانیزی در تلاش برای متقاعد کردن رای‌دهندگان برای پشتیبانی از بازنگری بسته مرحل سوم کاهش مالیاتی است و به این ترتیب بیش از ۱۱ میلیون استرالیایی از کاهش مالیاتی بیشتری برخوردار می‌شوند.

این اقدام بر خلاف تعهد حزب کارگر در زمان انتخابات است که وعده داده بود کاهش مالیاتی را به صورت کامل ارایه کند.

نخست‌وزیر از استرالیایی‌ها می‌خواهد که از این برنامه جدید حمایت کنند؛ به این دلیل که بدون ایجاد فشار روی تورم یا تحمیل هزینه به بودجه فدرال، کاهش مالیاتی را برای تمامی کارکنان به ارمغان می‌آورد.

بررسی ارایه شده از سوی وزارت خزانه‌داری نشان می‌دهد که اجرای این برنامه، افراد بیشتری را تشویق به کار کردن می‌کند. این بررسی حاکی است که یک کارگر با حقوق تمام وقت ۷۳ هزار دلار در سال کاهش مالیاتی حدود ۱۵۰۰ دلاری دریافت خواهد کرد.

این در حالی است که بر اساس آمار اداره مالیات، فردی با درآمد سالانه ۷۰ هزار دلاری، بر اساس طرح کنونی مرحله سوم، فقط مشمول ۶۲۵ دلار کاهش مالیات می‌شود.

قرار است آلبانیزی امروز (پنج‌شنبه) از این تغییرات رونمایی کند، با این ادعا که شرایط از زمان وعده انتخاباتی سال ۲۰۲۲ تغییر کرده است.

او همچنین ائتلاف را برای پذیرش این بسته جدید به چالش می‌کشد و از آنها می‌خواهد که به منظور برقراری کاهش مالیاتی بیشتر برای کارکنان پردرآمدتر، به این برنامه رای منفی ندهند.

اما با افشای جزییات برنامه جدید، انگوس تیلور، وزیر خزانه‌داری سایه، حملات به آلبانیزی و جیم چالمرز را تشدید کرد و گفت که آنها با اعلام اینکه مرحله سوم کاهش مالیاتی تغییر نخواهد کرد، به رای‌دهندگان دروغ گفتند.

تیلور صبح چهارشنبه گفت: آنها گفتند به این برنامه پایبندند، گفتند اجرایش می‌کنند و بیش از ۱۰۰ بار به مردم استرالیا دورغ گفتند.

وی افزود: درصورتی که این وعده اجرا نشود، این مادر همه خلف وعده‌ها و خیانتی آشکار به اعتماد مردم استرالیاست. 

بر اساس طرح جدید دولت کارگر، هر فردی با درآمد سالانه ۱۰۰ هزار دلاری مشمول ۲۱۰۰ دلار کاهش مالیاتی می‌شود؛ در حالی که بر اساس طرح موجود که ۵ سال قبل از سوی دولت ائتلافی ارایه شد، کاهش مالیاتی این فرد ۱۳۷۵ دلار محاسبه می‌شود.

همچنین فردی با درآمد ۴۰ هزار دلاری، حدود ۶۵۰ دلار کاهش مالیاتی نصیب می‌برد؛ اما بر اساس طرح کنونی مرحله سوم، هیچ مزایایی شامل این فرد نمی‌شود؛ زیرا دولت ائتلافی معتقد بود که کارکنان با درآمد پایین، در مراحل اول و دوم بسته مالیاتی، مشمول مزایا شده‌اند.

دولت می‌گوید که خانواده‌‌های با درآمد متوسط، با اجرای نسخه جدید مرحله سوم کاهش مالیاتی، ۱۶۰۰ دلار بیشتر سود می‌برند. دولت در این محاسبه فرض کرده که از دو نفر شاغل در خانواده، یک نفر سالانه ۸۰ هزار دلار و نفر دوم ۵۰ هزار دلار درآمد داشته باشند که به این ترتیب مجموع کاهش مالیاتی آنها به حدود ۲۶۰۰ دلار می‌رسد.

دولت کارگر قصد دارد به رای‌دهندگان بگوید که ۱۳٫۶ میلیون مالیات دهنده، از بسته جدید منتفع می‌شوند و مزایای آن نسبت به طرح اصلی دولت ائتلاف، شامل حال تعداد بیشتری از خانواده‌ها خواهد شد.

وزارت خزانه‌داری محاسبه کرده که در صورت تصویب بسته جدید ۱۱٫۵ میلیون مالیات دهنده مشمول کاهش مالیاتی بیشتری خواهند شد.

پیش‌بینی می‌شود که نخست‌وزیر امروز در سخنرانی خود در باشگاه ملی مطبوعات بگوید: دولت ما درک می‌کند که افراد با درآمد متوسط به دلیل فشار هزینه‌های زندگی بیش از هر زمان دیگری نیاز به کمک دارند. به همین دلیل کاهش مالیاتی دولت کارگر، روی طبقه متوسط استرالیا متمرکز شده است.

نمایندگان کارگر در پارلمان نیز از برنامه جدید برای کاهش مالیات کم درآمدترین اقشار (با درآمد تا ۴۵ هزار دلار در سال) از ۱۹ درصد به ۱۶ درصد حمایت کرده‌اند.

دومین عنصر در برنامه پیشنهادی جدید این است که مالیات بازه درآمدی ۴۵ هزار تا ۱۳۵ هزار دلار در سال از ۳۲٫۳ درصد به ۳۰ درصد کاهش می‌یابد و به این ترتیب منفعت بیشتری برای کارکنانی که بالاتر از متوسط حقوق تمام وقت می‌گیرند، فراهم خواهد شد.

این بسته مالیات کنونی ۳۷ درصدی را برای برای تمامی افراد با درآمد بالاتر از ۱۳۵ هزار دلار حفظ می‌کند. این یک بازنگری قابل توجه در بسته اولیه مرحله ۳ محسوب می‌شود که بیش از چهار سال پیش توسط ائتلاف به اجرا گذاشته شد. به این ترتیب منفعت حاصل از کاهش مالیاتی برای درآمدهای بالاتر کمتر خواهد شد.

بالاترین نرخ مالیاتی ۴۵ درصدی نیز به درآمدهای بالاتر از آستانه ۱۹۰ هزار دلار در سال تعلق می‌گیرد. به این ترتیب آستانه درآمدی از ۱۸۰ هزار دلار بالاتر برده شده اما منافع بسته جدید برای پردرآمدترین افراد نسبت به بسته اصلی کاهش یافته است.

دولت در اقدام جداگانه دیگری برای کمک به استرالیایی‌های کم درآمد، با بالا بردن آستانه درآمد مشمول، به ۱٫۲ میلیون نفر معافیت بیشتری از مالیات مدیکر اعطا می‌کند که معادل ۲ درصد از درآمد مشمول مالیات است. این مساله تغییری در آستانه معاف از مالیات درآمد ایجاد نمی‌کند.

منبع: سیدنی مورنینگ هرالد


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه