وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 20 April 2024
» اخبار » استرالیا گرانترین کشور برای تحصیل

تاریخ انتشار : 1398/07/08 - 11:28

استرالیا گرانترین کشور برای تحصیل

صدای استرالیا- استرالیا از لحاظ جمع هزینه دانشگاه و مخارج زندگی در رتبه نخست قرار دارد؛ به طور میانگین هزینه […]

استرالیا گرانترین کشور برای تحصیل

صدای استرالیا- استرالیا از لحاظ جمع هزینه دانشگاه و مخارج زندگی در رتبه نخست قرار دارد؛ به طور میانگین هزینه تحصیل در کشور استرالیا در طی یکسال ۴۲هزار و ۹۳دلار است؛  هزینه دانشگاه برای یک  دانشجو در این کشور ۲۴هزار و ۸۴ دلار است که باید در طی یکسال پرداخت شود.

 

به گزارش پایگاه خبری ” april-international” در گزارشی ۱۵ کشور پرخرج از لحاظ تحصیل را معرفی کرد.

در این گزارش جمع میزان هزینه دانشگاه‌ها و مخارج زندگی، محاسبه شده است؛ با توجه به جمع این دو فاکتور میزان مخارج و هزینه‌های یک دانشجو در یکسال تعیین شده است.

در ادامه پرهزینه‌ترین کشورها از لحاظ تحصیل و زندگی آورده شده‌است:

۱٫ استرالیا: 

این کشور از لحاظ جمع هزینه دانشگاه و مخارج زندگی در رتبه نخست قرار دارد؛ به طور میانگین هزینه تحصیل در کشور استرالیا در طی یکسال ۴۲هزار و ۹۳دلار است؛  هزینه دانشگاه برای یک  دانشجو در این کشور ۲۴هزار و ۸۴ دلار است که باید در طی یکسال پرداخت شود؛ مخارج زندگی در این کشور نیز به طور میانگین سالیانه ۱۸هزار و ۱۲ دلار است.

۲٫سنگاپور: 

در کشور سنگاپور برای یکسال تحصیل و زندگی باید مبلغ ۳۹هزار و ۲۲۹ دلار هزینه کرد؛ در این کشور هزینه یکسال تحصیل به طور میانگین ۱۸هزار و ۹۳۷دلار است؛ همچنین مخارج زندگی در این کشور ۲۰هزار و ۲۹۲ دلار است.

۳٫آمریکا: 

این کشور از لحاظ هزینه دانشگاه گران ترین کشور دنیا به حساب می‌آید؛ برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا باید به طور میانگین ۲۴هزار و ۹۱۴ دلار هزینه کرد؛ این گرانی دانشگاه‌‌ها با هزینه مخارج زندگی در این کشور جمعا به مبلغ ۳۶هزار و ۵۶۴دلار می‌رسد؛ مخارج زندگی در آمریکا به طور میانگین ۱۱هزار و ۶۵۱ دلار است.

۴٫انگلیس: 

کشور انگلیس یکی دیگر از کشورهایی است که از لحاظ مخارج دانشگاه، پرهزینه محسوب می‌شود؛ هزینه‌ تحصیل در دانشگاه های این کشور به طور میانگین ۲۱هزار و ۳۶۵ دلار است؛ مخارج زندگی در این کشور برای یک دانشجو به طور متوسط ۱۳هزار و ۶۸۰ دلار است.

۵٫هنگ‌کنگ: 

این کشور از لحاظ هزینه‌ تحصیل در رتبه پنجم قرار دارد؛ این هزینه به طور متوسط برای یک دانشجو در این کشور ۳۲هزار و ۱۴۰ دلار است؛ هزینه دانشگاه در این کشور ۱۳هزار و ۴۴۴ دلار و مخارج زندگی ۱۸ هزار و ۶۹۶ دلار است.

۶٫کانادا: 

هزینه تحصیل در کشور کانادا به طور میانگین ۲۹هزار و ۹۴۷ دلار است؛ یک دانشجو برای یکسال تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید به طور میانگین مبلغ ۱۶هزار و ۷۴۶ دلار بپردازد؛ همچنین مخارج زندگی در شهرهای این کشور ۱۳هزار و ۲۰۱ دلار به طور متوسط است.

۷٫فرانسه: 

کشور فرانسه از لحاظ هزینه دانشگاهی جزو کشورهای ارزان قیمت حساب می‌شود؛ مبلغ قابل توجهی از هزینه دانشگاه در این کشور برعهده دولت است؛ یک دانشجو برای یکسال تحصیل در این کشور مبلغ ۲۴۷ دلار پرداخت می‌کند.

اما مسئله‌ای که کشور فرانسه را جزو کشورهای گران قرار داده، مخارج بالای زندگی در این کشور است؛ یک دانشجو برای زندگی در شهرهای فرانسه باید مبلغ ۱۶هزار و ۵۳۰ دلار بپردازد؛ این خرج بسیار زیاد موجب افزایش هزینه تحصیل در این کشور شده‌است.

۸٫مالزی: 

برای یکسال تحصیل در این کشور به طور میانگین مبلغ ۱۲هزار و ۹۴۱ دلار باید هزینه کرد؛ میزان هزینه دانشگاه در مالزی ۲هزار و ۴۵۳ دلار و میزان مخارج زندگی ۱۰ هزار و ۴۸۸ دلار است.

۹٫اندونزی: 

هزینه دانشگاه در کشور مالزی برای یکسال به طور متوسط ۴هزار و ۳۷۸ دلار است؛ مخارج زندگی نیز به طور میانگین ۸هزار و ۵۲۷ دلار است؛ برای تحصیل و اقامت در این کشور باید مبلغ ۱۲هزار و ۹۰۵ دلار پرداخت کرد.

۱۰٫برزیل: 

این کشور در زمینه میزان هزینه دانشگاه جزو ارزان‌ترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید؛ هزینه دانشگاه در این کشور ۵۹ دلار است و مابقی هزینه را دولت برزیل تامین می‌کند؛ اما مخارج زندگی در این کشور باعث بالا رفتن هزینه تحصیل در کشور برزیل شده‌است؛ مخارج زندگی به طور میانگین در برزیل ۱۲ هزار و ۵۶۹ دلار است؛ این مخارج موجب هزینه ۱۲ هزار دلاری برای یکسال تحصیل در این کشور شده‌است.

۱۱٫تایوان: 

برای تحصیل در کشور تایوان به طور متوسط باید مبلغ ۱۱هزار و ۹۱۱ دلار هزینه کرد؛ مخارج زندگی در این کشور ۸هزار و ۵۷۳ دلار و هزینه دانشگاه در این کشور ۳هزار و ۳۳۸ دلار است.

۱۲٫ترکیه: 

هزینه یکسال تحصیل و اقامت در کشور ترکیه ۱۱هزار و ۳۶۵ دلار است؛ یکسال تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هزار و ۲۷۶ دلار هزینه دارد؛ همچنین مخارج زندگی در این کشور ۱۰هزار و ۸۹ دلار است.

۱۳٫چین: 

مخارج زندگی در این کشور به طور میانگین ۶هزار و ۸۸۶ دلار برآورد شده‌است؛ هزینه تحصیل در دانشگاه‌‌های چین ۳هزار و ۸۴۴ دلار است؛ در مجموع برای تحصیل و اقامت در این کشور باید به طور متوسط مبلغ ۱۰هزار و ۷۲۹ دلار پرداخت کرد.

۱۴٫مکزیک: 

از لحاظ هزینه دانشگاه، کشور مکزیک جزو کشورهای ارزان به حساب می‌آید؛ هزینه دانشگاه در این کشور ۷۵۰ دلار است؛ مخارج زندگی نیز در کشور مکزیک ۸هزار و ۷۱۰ دلار برآورد شده‌است.

۱۵٫هند: 

کشور هند نیز از لحاظ هزینه دانشگاهی در رده‌ کشورهای ارزان قیمت قرار دارد؛ هزینه دانشگاه در این کشور به طور متوسط ۵۸۱ دلار است؛ برای اقامت و زندگی در این کشور باید به طور میانگین مبلغ ۵هزار و ۶۲ دلار پرداخت کرد.

منبع: تسنیم


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه