وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اجتماعی » چرا خانه‌های ما همیشه یا سردند یا گرم؟!

تاریخ انتشار : 1403/04/19 - 5:21

چرا خانه‌های ما همیشه یا سردند یا گرم؟!

صدای استرالیا- میلیون‌ها خانه در استرالیا به خوبی عایق بندی نشده‌اند و به همین دلیل است که اکثرا در تابستان خیلی گرم هستند و در زمستان خیلی سرد.


صدای استرالیا- میلیون‌ها خانه در استرالیا به خوبی عایق بندی نشده‌اند و به همین دلیل است که اکثرا در تابستان خیلی گرم هستند و در زمستان خیلی سرد.

میانگین خانه‌هایی که قبل از سال ۲۰۰۳ در استرالیا ساخته شده‌اند در مقیاس صفر تا ۱۰ ستاره تحت طرح رتبه بندی انرژی خانه در سراسر کشور (NATHERS) تنها ۱٫۸ ستاره دریافت می‌کنند. خانه‌هایی که دارای ستاره‌ صفر هستند، محافظت کمی در برابر آب و هوای خارج دارند یا به عبارتی هیچ محافظتی ندارند. در مقابل خانه‌های ۱۰ ستاره نیاز به سیستم گرمایشی یا خنک کننده کمی دارند.

کارشناسان تخمین می‌زنند که بیش از ۷۰ درصد از خانه‌های استرالیا قبل از سال ۲۰۰۳ ساخته شده‌اند.

خانه‌های استرالیا به گونه‌ای عایق بندی شده‌اند که برخی از کارشناسان آنها را با چادرها مقایسه می‌کنند! این امر باعث می‌شود که گرم کردن و خنک کردن خانه‌ها و پایین آوردن انتشار گازهای گلخانه‌ای سخت‌تر شود.

همچنین این امر در آب و هوای در حال تغییر به طور فزاینده‌ای مشکل ساز شده است.

پروفسور تریوس مور از دانشکده ساخت و ساز و مدیریت پروژه RMIT می‌گوید: نحوه طراحی و ساخت [خانه‌ها] برای آب و هوای فعلی ما مناسب نیست. بنابراین وقتی آب و هوا در آینده بیشتر تغییر کند، ما یک شکاف حتی بزرگتر خواهیم داشت.

خانه‌های تازه ساخته شده در سال ۲۰۰۶ به رتبه انرژی پنج ستاره نیاز داشتند، شش ستاره از سال ۲۰۱۰ و هفت ستاره از ماه مه امسال اجباری شده است.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه