وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | Thursday 23 September 2021
» اخبار » پژوهشگر ایرانی دانشگاه ملی استرالیا آزاد شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۲:۴۹

پژوهشگر ایرانی دانشگاه ملی استرالیا آزاد شد

صدای استرالیا - رسانه‌های ایران به نقل از بهزاد حسینی، وکیل دادگستری اعلام کردند میمنت حسینی چاوشی، جمعیت شناس و پژوهشگر ایرانی دانشگاه ملی استرالیا از زندان آزاد شده است.

دستگیری پژوهشگر ایرانی دانشگاه ملی استرالیا به اتهام نفوذ

صدای استرالیا – رسانه‌های ایران به نقل از بهزاد حسینی، وکیل دادگستری اعلام کردند میمنت حسینی چاوشی، جمعیت شناس و پژوهشگر ایرانی دانشگاه ملی استرالیا از زندان آزاد شده است.

رسانه‌های ایران دوم دسامبر سال ۲۰۱۸ خبر بازداشت خانم حسینی را به اتهام «نفوذ» منتشر کردند. خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه نوشت وکیل وی پس از مراجعه به دادگاه انقلاب متوجه شده موکلش چند روز پیش آزاد شده است.

میمنت حسینی چاوشی، پژوهشگر و جمعیت شناس ایرانی یکی از سه مولف کتابی تحت عنوان «تحولات باروری درایران» است که سال ۱۳۸۹ موفق به دریافت جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد.

در زمان بازداشت خانم حسینی نصرالله پژمان فر، نماینده سابق مجلس ایران و عضو جبهه پایداری در مصاحبه با روزنامه کیهان و با اشاره به بازداشت چند نفر به اتهام نفوذ در دستگاه‌های دولتی گفته بود: «شواهد موجود ثابت می کند که افراد یادشده با شبکه های جاسوسی غرب مرتبط بوده اند.»

بیشتر بخوانید: دستگیری پژوهشگر ایرانی دانشگاه ملی استرالیا به اتهام نفوذ

ایران که پیشتر به مدت بیش از دو دهه بر کنترل زاد و ولد تاکید داشت و این سیاست را تشویق می کرد، چند سالی است که با ابراز نگرانی از پایین آمدن نرخ زاد و ولد و کاهش جمعیت رویکردی عکس را درپیش گرفته است.

بانک جهانی در گزارشی اعلام کرده است که رشد جمعیت ایران در سال ۲۰۱۷ اندکی بیشتر از یک درصد کاهش یافته است.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه

صرافی مانیمکس
صرافی سام
INSURANCE NSW
گروه راد
گروه مهاجرتی ویزا زون
ویزایاب
گروه آریا
صرافی ملکی
صرافی آپادانا
گروه مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن