وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 19 June 2024
» اجتماعی » هزینه ۳۴ میلیارد دلاری کاهش مهاجرت پیشنهادی پیتر داتون

تاریخ انتشار : 1403/03/01 - 5:05

هزینه ۳۴ میلیارد دلاری کاهش مهاجرت پیشنهادی پیتر داتون

صدای استرالیا- یک اندیشکده مستقل اعلام کرد کاهش مهاجرت پیشنهاد شده توسط پیتر داتون طی چهار سال باعث آسیب 34 میلیارد دلاری به بودجه فدرال در دهه‌های آینده خواهد شد.


صدای استرالیا- یک اندیشکده مستقل اعلام کرد کاهش مهاجرت پیشنهاد شده توسط پیتر داتون طی چهار سال باعث آسیب ۳۴ میلیارد دلاری به بودجه فدرال در دهه‌های آینده خواهد شد.

گزارش موسسه «گراتان» از بیانیه جیم چالمرز، خزانه‌دار فدرال استرالیا حمایت می‌کند که گفته بود کاهش مهاجرت پیشنهادی داتون “میلیاردها” دلار هزینه خواهد داشت.

داتون روز پنجشنبه اعلام کرد اپوزیسیون در نظر دارد تا تعداد مهاجرت دائمی را از ۱۸۵ هزار به ۱۴۰ هزار طی دو سال کاهش دهد و در مجموع تعداد مهاجران را  ۱۵۰ هزار نفر طی چهار سال کاهش می‌دهد.

ترنت ویلتشایر، معاون مدیر مهاجرت و بازار کار در مؤسسه گراتان، به گاردین استرالیا گفت، اگرچه کاهش جذب افراد ماهر در کوتاه‌مدت تأثیر زیادی نخواهد داشت، اما خسارات طولانی‌مدت کاهش مهاجرت افراد ماهر «بزرگ» خواهد بود؛ از جمله مهاجرانی که بهره‌وری استرالیا را بهبود می‌بخشند، کمبود مهارت‌ها را پر می‌کنند و مالیات بیشتری می‌پردازند.

بر اساس ادعای داتون، دو سوم مهاجران مورد نظر او از طریق ویزاهای مهارتی خواهند بود با این حال ویلتشایر تخمین زد که بر اساس برآوردهای آتی (تا سال ۲۰۲۷-۲۰۲۸) هزینه بلندمدت برای بودجه دولت ۳۴ میلیارد دلار خواهد بود.

موسسه گراتان همچنین تخمین می‌زند که هر ۱۰۰ هزار نفر بیشتر در استرالیا اجاره بها را تنها یک درصد افزایش می‌دهد، این در حالی است که ائتلاف اپوزیسیون به رهبری داتون برای حمایت از ادعای خود برای مقابله با مهاجرت به این دلیل و افزایش بهای مسکن با حضور مهاجران اشاره کرده است.

داتون ادعای خزانه‌دار را مبنی بر اینکه کاهش مهاجرت، میلیاردها دلار هزینه دارد، رد کرده است.

پیش از این، آنتونی آلبانیزی، نخست وزیر استرالیا نیز اظهارات داتون را بی اساس دانسته بود.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه