وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اخبار » نیوزیلند چند فرد و نهاد مرتبط با حکومت ایران را به‌دلیل حمایت از روسیه در جنگ اوکراین تحریم کرد

تاریخ انتشار : 1403/02/28 - 5:19

نیوزیلند چند فرد و نهاد مرتبط با حکومت ایران را به‌دلیل حمایت از روسیه در جنگ اوکراین تحریم کرد

صدای استرالیا– نیوزیلند ۲۸ فرد و ۱۴ نهاد دیگر، از جمله شماری از افراد و نهادهای مرتبط با جمهوری اسلامی، […]

نیوزیلند چند فرد و نهاد مرتبط با حکومت ایران را به‌دلیل حمایت از روسیه در جنگ اوکراین تحریم کرد

صدای استرالیا– نیوزیلند ۲۸ فرد و ۱۴ نهاد دیگر، از جمله شماری از افراد و نهادهای مرتبط با جمهوری اسلامی، را که با ارسال تسلیحات و پشتیبانی راهبردی به روسیه در تهاجم به اوکراین کمک می‌کنند به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

وینستون پیترز، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه نیوزیلند، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت با اعلام این خبر گفت افراد و نهادهای تحریم شده از ماشین نظامی-صنعتی روسیه در تجاوز غیرقانونی به اوکراین که حمله به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور است حمایت می‌کنند.

در بیانیه وزارت امور خارجه نیوزیلند آمده است: «در راستای تحریم‌های جدید، نیوزیلند افراد و نهادهایی را از کره شمالی و حکومت ایران هدف قرار می‌دهد که در انتقال کمک‌های نظامی به روسیه نقش دارند.»

پیترز گفت انتقال پهپادهای جمهوری اسلامی به روسیه به جنگ غیرقانونی این کشور در اوکراین کمک می‌کند.

نیوزیلند در دو سال گذشته در دو نوبت ده فرد و شش نهاد مرتبط با جمهوری اسلامی را که در ساخت و انتقال پهپادها به ورسیه دست داشتند تحریم کرده است.

نانایا ماهوتا، وزیر پیشین امور خارجه نیوزیلند در بیانیه‌ای گفته بود: «تامین و ساخت پهپادها برای روسیه تهدید علیه حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین است. این پهپادها غیرنظامیان و زیرساخت‌های حیاتی را هدف قرار می‌دهند که موجب ویرانی و رنج مردم اوکراین می شود.»

دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه همچنین افرادی را هدف قرار می‌دهد که انتقال اجباری کودکان اوکراینی به روسیه و مناطق اوکراین که تحت اشغال روسیه است را تسهیل می‌کنند.

نیوزیلند از زمان اجرایی شدن «قانون تحریم‌های روسیه» که در پی تهاجم مسکو به اوکراین تصویب شد تحریم‌هایی را علیه بیش از ۱۷۰۰ فرد و نهاد اعمال کرده است.

ایالات متحده نیز اخیراً تحریم‌های تازه‌ای را با هدف کاهش توانایی کرملین در پیشبرد جنگ با اوکراین و محدود کردن درآمد روسیه و دسترسی این کشور به مواد و ابزار مورد نیاز برای ادامه جنگ اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت در بیانیه‌ای گفت که تحریم‌های جدید پایگاه صنایع نظامی روسیه و سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی این کشور را هدف قرار می‌دهند.

تحریم‌های جدید آمریکا همچنین شرکت‌ها و افرادی در کشورهای ثالث مانند چین را که در تأمین تسلیحات یا دیگر تولیدات دفاعی به روسیه کمک می‌کنند و این کشور را قادر می‌سازند به جنگ علیه اوکراین که تهدیدی جدی برای امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود ادامه دهد،‌ شامل‌ می‌شود.

حدود ۳۰۰ نهاد و یا فرد تحریم‌شده توسط وزارتخانه‌های خزانه‌داری و امور خارجه آمریکا شامل ده‌ها تن از عواملی است که به روسیه در تهیه فن‌آوری و ابزار از خارج کمک می‌کنند.

جَنِت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای گفت این وزارتخانه بارها هشدار داده است که شرکت‌ها در صورت ارائه مواد و ابزار مورد نیاز در حمایت از جنگ روسیه در اوکراین با پیامدهای «بسیار شدیدی» روبرو خواهند شد.

علاوه بر نزدیک به ۲۰۰ شخص و شرکت تحریم شده توسط وزارت خزانه‌داری، وزارت امور خارجه آمریکا نیز بیش از ۸۰ نهاد و شخص را که در راستای دور زدن تحریم‌ها تلاش کرده و یا فعالیت‌های مرتبط با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی و تقویت پایگاه دفاعی روسیه انجام داده‌اند، تحریم کرده است.

منبع: صدای آمریکا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه