وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Monday 16 May 2022
» اخبار » رئیس جمهور اوکراین خواستار تشدید تحریم های روسیه شد

تاریخ انتشار : 1401/01/12 - 3:36

رئیس جمهور اوکراین خواستار تشدید تحریم های روسیه شد

صدای استرالیا-  ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اظهارات خود در پارلمان استرالیا خواستار دریافت تسلیحات بیشتر از این کشور […]

رئیس جمهور اوکراین خواستار تشدید تحریم های روسیه شد

صدای استرالیا-  ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اظهارات خود در پارلمان استرالیا خواستار دریافت تسلیحات بیشتر از این کشور شد.

به گزارش “نیوزویک”، زلنسکی گفت: ما به تحریم‌های بیشتر علیه روسیه نیاز داریم. تحریم‌های قدرتمند باید تا زمانی که آن‌ها باج‌گیری اتمی از سایر کشورها را متوقف کند ادامه یابد.

زلنسکی همچنین مدعی شد، تحریم‌های کنونی علیه اوکراین از سوی روسیه ممکن است سایر کشورها را به انجام حملات در بخش‌های دیگر جهان ترغیب کند.

وی ادامه داد: وحشتناک‌ترین امر این است که اگر روسیه را اکنون متوقف نکنیم و آن را پاسخگو نسازیم، آنگاه برخی دیگر از کشورهای جهان به دنبال جنگ‌های مشابه علیه همسایگان خود خواهند بود.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا اعلام کرد، کمک نظامی ۲۵ میلیون دلاری برای نیروهای مسلح اوکراین در نظر خواهد گرفت.

استرالیا پیش از این یک کمک ۹۱ میلیون دلار استرالیا و ۶۵ میلیون دلار استرالیا کمک بشردوستانه به اوکراین ارائه کرده بود.

به گزارش ایرنا، دولت استرالیا در ماه اسفند در راستای واکنش‌ها به تهاجم روسیه به اوکراین مجموعه جدیدی از تحریم‌ها علیه ۱۱ بانک و نهاد دولتی و ۲ تاجر روس در این کشور اقیانوسیه را اعمال کرد.

این کشور تاکنون بیش از ۴۱ فرد تاجر مرتبط با روسیه را تحریم کرده است.

استرالیا که از آغاز جنگ اوکراین، کمک‌های بشردوستانه خود به این کشور اروپای شرقی را گسیل کرده است، پیشتر تحریم‌هایی علیه ده‌ها نهاد مالی روس اعمال کرده است. همچنین این کشور تا کنون حدود ۴۵۰ نفر از جمله ولادیمیر پوتین و سایر مقام‌های عالی‌رتبه را از سفر به استرالیا منع کرده است.

منبع: ایرنا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه