وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 19 June 2024
» اجتماعی » توقف صادرات گوسفند زنده استرالیا

تاریخ انتشار : 1403/02/24 - 5:32

توقف صادرات گوسفند زنده استرالیا

صدای استرالیا- دولت فدرال پس از سال‌ها کارزار حامیان حقوق حیوانات اعلام کرد که صادرات گوسفند زنده استرالیا در اول ماه مه 2028 پایان خواهد یافت.


صدای استرالیا- دولت فدرال پس از سال‌ها کارزار حامیان حقوق حیوانات اعلام کرد که صادرات گوسفند زنده استرالیا در اول ماه مه ۲۰۲۸ پایان خواهد یافت.

سیاست دیرینه حزب کارگر برای پایان دادن به صادرات گوسفند از طریق دریا و با کشتی با مخالفت بسیاری در بخش کشاورزی روبرو شده است، اگرچه همین حالا هم ممنوعیت ارسال گوسفند با کشتی در تابستان به خاورمیانه باعث شده تا این تجارت با کاهش قابل توجهی رو‌به‌رو شود.

دولت وعده یک بسته حمایتی پنج ساله به ارزش ۱۰۷ میلیون دلار را برای این صنعت و گذارش از این مرحله داده است.

موری وات، وزیر کشاورزی گفت که دولت این قانون را امسال معرفی خواهد کرد، زیرا “صنعت صادرات گوسفند زنده بارها و بارها نشان داده است که نمی‌تواند انتظارات جامعه را برآورده کنند”.

او به نظرسنجی RSPCA اشاره کرد که نشان داد ۷۱ درصد از ساکنان استرالیای غربی از این سیاست حمایت می‌کنند، و گفت در نظر گرفتن حقوق حیوانات امری است که به طور فزاینده‌ای هم برای مشتریان استرالیایی و هم خارج از کشور مهم شده است.

حزب کارگر پس از فاجعه سال ۲۰۱۷ که در آن حدود ۲۴۰۰ گوسفند بر اثر استرس گرما در «آواسی اکسپرس» که گوسفندان را به خاورمیانه حمل می‌کرد، تلف شدند، این سیاست را به دو انتخابات کشاند.

صادرات گوشت “رونق یافته” در حالی که صادرات دام زنده “کاهش یافته است”، به این معنی که فرآوری بیشتری در استرالیا انجام می‌شود و مشاغل بیشتری هم ایجاد می‌کند.

صنعت صادرات گوشت بره و گوسفند استرالیا در سال ۲۰۲۳، ۴٫۵ میلیارد دلار ارزش داشت، در حالی که صادرات گوسفند زنده از طریق دریا کمتر از ۷۷ میلیون دلار بود که حدود ۰٫۱ درصد از تولیدات کشاورزی استرالیا است.

در حالی که صادرات زنده از اوج ۴۱۵ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۲-۲۰۰۳ کاهش یافته است، صادرات گوشت گوسفند ما از آن زمان تا کنون بیش از ۳۰۰ درصد از نظر ارزش رشد داشته است، از جمله صادرات به شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه بیش از سه برابر رشد داشته است.

منبع: گاردین


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه