وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ | Monday 27 September 2021
» اجتماعی » تلاش دولت استرالیا برای امنیت در فضای آنلاین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۱

تلاش دولت استرالیا برای امنیت در فضای آنلاین

صدای استرالیا– دولت استرالیا قصد دارد قانونی را برای حفظ امنیت آنلاین تصویب کند. این قانون به شرکت‌های فناوری فشار […]

تلاش دولت استرالیا برای امنیت در فضای آنلاین

صدای استرالیا– دولت استرالیا قصد دارد قانونی را برای حفظ امنیت آنلاین تصویب کند. این قانون به شرکت‌های فناوری فشار می‌ آورد تا محتوای خود را بیشتر کنترل کنند.

به گزارش گاردین، دولت استرالیا به شرکت‌های بزرگ اینترنتی درباره قلدری سایبری هشدار داده و در یک تحقیق جدید طرحی برای حل این چالش را ارائه کرده است.

امنیت سایبری یکی از سیاست‌های مهم اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا از زمان انتخاب شدن برای این پست در ماه می تاکنون است. پل فلچر وزیر هنر و ارتباطات این کشور اکنون وظیفه اجرایی کردن طرح امنیت سایبری را دارد.

قرار است فلچر قانون امنیت آنلاین پیشنهادی را طی سخنرانی خود در «نشنال پرس کلاب» توضیح دهد. طبق این قانون ابزارهایی برای شناسایی و محافظت در برابر برخوردهای  مخرب در فضای آنلاین ایجاد خواهد شد. علاوه بر آن  محتوای خطرناک هرچه سریع تر از شبکه‌های اجتماعی حذف می شوند و ابزارهای استخدام نیرو توسط تروریست‌ها نیز از بین می‌روند.

 

 

فلچر در این باره می گوید: صنعت فناوری باید مسئولیت بیشتری در این باره قبول کند. ما نیازمند روش‌های هوشمندانه ای هستیم تا محتوای خطرناک را حذف کنیم.

همچنین دولت استرالیا قصد دارد پس از سخنرانی وزیر ارتباطات و هنر درباره قانون امنیت آنلاین، از مردم نظرخواهی کند. این قانونی برای از بین بردن مضرات آنلاین طراحی شده و به شرکت‌های فناوری فشار می آورد تا مسئولیت محتوای منتشر شده در پلتفرم‌های خود را قبول کنند.

منبع: مهر


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه

INSURANCE NSW
گروه راد
گروه مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن
صرافی آپادانا
صرافی ملکی
گروه مهاجرتی ویزا زون
ویزایاب
گروه آریا
صرافی مانیمکس
صرافی سام