وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اجتماعی » تاثیر منفی ارتفاع سقف محل امتحان با نمرات دانشجویان

تاریخ انتشار : 1403/04/16 - 8:41

تاثیر منفی ارتفاع سقف محل امتحان با نمرات دانشجویان

صدای استرالیا- بر اساس تحقیقات جدید، وادار کردن دانشجویان به شرکت در امتحانات در سالن‌های بزرگ و ورزشی، باعث کاهش نمرات آنها می‌شود.


صدای استرالیا- بر اساس تحقیقات جدید، وادار کردن دانشجویان به شرکت در امتحانات در سالن‌های بزرگ و ورزشی، باعث کاهش نمرات آنها می‌شود.

دکتر ایزابلا بوئر از دانشگاه استرالیای جنوبی و جاکلین برودبنت، دانشیار دانشگاه دیکین، داده‌های ۱۵ هزار و ۴۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی را بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ در سه دانشکده در یک دانشگاه استرالیا تجزیه و تحلیل کردند و نتایج کسب شده از سوی دانشجویان را با ارتفاع سقف اتاقی که در آن امتحان داشتند، مقایسه کردند.

آنها دریافتند که دانشجویان در امتحانات در اتاق‌هایی با سقف بلند، نمرات کمتر از حد انتظاری داشتند.

محققان، سن، جنس، زمانی از سال که دانشجویان امتحان دادند و اینکه آیا آنها تجربه قبلی امتحان در دوره‌های مورد تحقیق را داشتند، بررسی کردند.

بوئر گفت، اما تشخیص تأثیر مقیاس خود اتاق، بر خلاف عواملی مانند تراکم دانشجویان یا عایق بندی ضعیف، که منجر به نوسان دما و کیفیت هوا می‌شود، دشوار بود – اینها همه عواملی هستند که می‌توانند بر مغز و بدن تأثیر بگذارند.

او گفت: «این فضاها اغلب برای مقاصدی غیر از امتحانات، مانند ورزش، نمایشگاه‌، رویدادها و نمایش‌ها طراحی می‌شوند. نکته کلیدی این است که به نظر می‌رسد اتاق‌های بزرگ با سقف‌های بلند به دانشجویان آسیب می‌رسانند و ما باید بدانیم که مکانیسم‌های مغزی در حال انجام چیست و آیا این روی همه دانشجویان به یک میزان تأثیر می‌گذارد یا خیر.»

در این آزمایش‌ها از تکنیکی به نام الکتروانسفالوگرافی (EEG) استفاده شد که در آن الکترودهایی به پوست سر برای اندازه‌گیری ارتباطات سلولی مغز ، متصل می‌شوند.

این تیم پاسخ مغز و همچنین ضربان قلب، تنفس و تعریق را ثبت کردند، در حالی که اندازه اتاق را تغییر دادند.

در این آزمایش‌های واقعیت مجازی، محققان دریافتند که نشستن ساده در یک اتاق بزرگ‌تر باعث سخت شدن تمرکز روی کار می‌شود.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه