وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | Monday 21 September 2020
» اجتماعی » استرالیا درحال ساخت پهپاد برای شناسایی مبتلایان کرونا است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۲:۰۴

استرالیا درحال ساخت پهپاد برای شناسایی مبتلایان کرونا است

صدای استرالیا - گروه متخصص دانشگاه جنوب استرالیا در راستای اقدامات این کشور برای مقابله با ویروس کرونا (کووید-۱۹) کار ساخت هواپیمای بدون سرنشین ویژه شناسایی افراد مبتلا به این ویروس را آغاز کرد.


صدای استرالیا – گروه متخصص دانشگاه جنوب استرالیا در راستای اقدامات این کشور برای مقابله با ویروس کرونا (کووید-۱۹) کار ساخت هواپیمای بدون سرنشین ویژه شناسایی افراد مبتلا به این ویروس را آغاز کرد.

قرار است این پهپاد با مجهز شدن به دستگاهی مخصوص درجه حرارت، ضربان قلب و تنفس افراد را از راه دور اندازه گیری کند.

این پهپاد قرار است به گونه ای طراحی شود که افراد دارای علامت بیماری را در مکان های عمومی مانند ادارات، کشتی های تفریحی، فرودگاه ها، سرای سالمندان و دیگر مکان های پرخطر شناسایی کند.

به گفته مسئول این پروژه، این فناوری پیشتر برای مناطق جنگی و گرفتار در بلایای طبیعی درنظر گرفته شده بود ولی اکنون می تواند در مقابله با ویروس کرونا نقشی حیاتی ایفا کند. این پروژه با همکاری وزارت دفاع استرالیا در حال پیگیری است.

استرالیا از جمله کشورهای درگیر با ویروس کرونا است و شمار مبتلایان به این ویروس در استرالیا به سه هزار و ۱۶۶ نفر رسیده و ۱۳نفر نیز جان باخته اند.  شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان از نیم میلیون نفر گذشته و آمریکا با ۸۵هزار و ۶۱۲ مورد ابتلا و یکهزار و ۳۰۱ جان باخته در صدر فهرست جهانی مبتلایان به این ویروس است.

منبع: خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه

شرکت Ask4Loan با مدیریت افشین سیادتخو
صرافی رومی
صرافی سام
گروه مهاجرتی ویزا زون
صرافی مانیمکس
هلیا سینگ
INSURANCE NSW
ویزایاب