وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اخبار » ادعای تجاوز جنسی علیه عضو ناشناس کابینه استرالیا؛ ۱۶ وزیر مرد در مظان اتهام

تاریخ انتشار : 1399/12/13 - 3:34

ادعای تجاوز جنسی علیه عضو ناشناس کابینه استرالیا؛ ۱۶ وزیر مرد در مظان اتهام

صدای استرالیا - پلیس استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که پرونده تحقیق درباره اتهام تجاوز جنسی علیه یکی از وزرای کابینه این کشور به دلیل عدم وجود شواهد کافی مختومه شد.


صدای استرالیا – پلیس استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که پرونده تحقیق درباره اتهام تجاوز جنسی علیه یکی از وزرای کابینه این کشور به دلیل عدم وجود شواهد کافی مختومه شد.

ادعاهایی مبنی بر تجاوز جنسی این وزیر مرد در دولت اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا که نامش فاش نشده است طی روزهای گذشته خبرساز شده بود. تصمیم پلیس ایالت نیو ساوت ولز برای عدم ادامه تحقیقات احتمالا فشارها بر اسکات موریسون را برای انجام تحقیقات مستقل درباره ادعای مطرح شده افزایش خواهد داد.

نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه ضمن رد درخواست برکناری این وزیر کابینه خود گفته بود که وی «به شدت» و «کاملا» اتهام های مطرح شده علیه خود را رد کرده است. اسکات موریسون همچنین بر لزوم مورد ملاک قرار گرفتن «اصل بر برائت» تاکید کرده بود.

تعدادی از نمایندگان پارلمان استرالیا از احزاب مخالف دولت هفته گذشته اعلام کردند که نامه‌ای دریافت کرده‌اند که در آن جزئیات رویدادهایی از بیش از ۳۰ سال پیش شرح داده است. به گفته آنها جزئیات این رویدادها از تجاوز جنسی یکی از وزرای مرد کابینه به دختری ۱۶ ساله حکایت دارد.

بنا به گزارش‌ها زنی که مدعی شده بود در سال ۱۹۸۸ در سیدنی از سوی این وزیر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است سال گذشته در سن ۴۹ سالگی در شهر آدلاید، زادگاهش خودکشی کرد.

انتشار این خبر که واکنش‌های زیادی را در عرصه سیاست استرالیا برانگیخت هر ۱۶ وزیر مرد در کابینه اسکات موریسون را در مظان اتهام قرار داد. این در حالی است که پیش از این ادعاهایی مبنی بر وجود فضای ضدزن در پارلمان استرالیا و رفتارهای زن ستیز از سوی نمایندگان مطرح شده بود.

زنان در میان اعضای ائتلاف محافظه کار حاکم در استرالیا نسبت به احزاب مخالف حضور کمرنگ تری دارند. احزاب مخالف، ائتلاف حاکم را متهم می‌کنند که در پیدایش و تداوم فرهنگ زن ستیز در پارلمان و میان سیاستمداران نقش دارد.

منبع: یورونیوز

خبر مرتبط:

پس از بریتانی هیگینز، زن دیگری هم مدعی تجاوز شد


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه