وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024
» اجتماعی » ۲۴ سال زندان برای استاد دانشگاهی که زنش را وحشیانه به قتل رساند

تاریخ انتشار : 1402/03/11 - 11:30

۲۴ سال زندان برای استاد دانشگاهی که زنش را وحشیانه به قتل رساند

صدای استرالیا– یک مدرس دانشگاه که همسرش را پس از مشاجره‌ای شدید در مورد برنامه‌ریزی مهدکودک فرزندشان، با ضربات چاقو […]

24 سال زندان برای استاد دانشگاهی که زنش را وحشیانه به قتل رساند

صدای استرالیا– یک مدرس دانشگاه که همسرش را پس از مشاجره‌ای شدید در مورد برنامه‌ریزی مهدکودک فرزندشان، با ضربات چاقو به قتل رساند به ۲۴ سال حبس محکوم شد.

آدام براون ۴۱ ساله، مدرس سابق رسانه‌های دیجیتال دانشگاه دیکن که مطالعات جنسیت نیز تدریس می‌کرد، سال گذشته به قتل همسر ۳۵ ساله‌اش با نام چن چنگ اعتراف کرد.

این زوج در غروب ۳۰ آوریل در اتاق خواب طبقه بالای خانه‌شان در کرویدون شمالی در شرق ملبورن شروع به مشاجره کردند و سپس به طبقه پایین به آشپزخانه رفتند، جایی که به ادعای براون، هر دو چاقو به دست گرفته‌اند.

به گفته همسایه‌ها، صدای چنگ که فریاد می‌زده «کمک، کمک، او می‌خواهد مرا بکشد» شنیده شده. آنها همچنین صدای براون را شنیده‌اند که فریاد می‌زده: «بس کن، تمام‌اش کن، ساکت شو.» 

سپس دعوا به حیاط خلوت کشیده شد و این زوج بر سر چاقو با هم درگیر شدند. آنجا براون چند ضربه، از جمله ضرباتی به گردن و سینه همسرش زد.

در پی این اتفاق همسایه‌ها به خانه آنها مراجعه کردند که براون به آنها اجازه ورود داد. همسایه‌ها پس از ورود با جسد بی‌جان چنگ روی چمن‌ها مواجه شدند که در حال خونریزی بود.

یکی از همسایه ها که یک پرستار بود، سعی کرد با احیای قلبی چنگ را نجات دهد. سپس امدادگران اورژانس در محل حاضر شدند و در ساعت ۲۲:۴۰ مرگ چنگ را اعلام کردند.

براون روز سه شنبه در دادگاه حاضر شد و قاضی او را به دلیل «حمله وحشیانه و مداوم»  به همسرش در حالی که پسر دو ساله آنها نیز در خانه بود به ۲۴ سال حبس محکوم کرد.

براون به پلیس گفته بود که هر دو نفر به هم چاقو زده‌اند؛ اما قاضی این ادعا را رد کرد؛ زیرا براون فقط جراحات مختصری برداشته بود؛ در حالی که چنگ، چندین ضربه چاقو خورده بود؛ از جمله بریدگی عمیق در گردن و قفسه سینه.

قاضی گفت: خانم چنگ در برابر حمله شما برای نجات جانش جنگیده و از اتفاقی که در حال رخ دادن بود، وحشت کرده بود.

براون در حال حاضر بیش از یک سال از دوران محکومیت خود را سپری کرده است و پس از ۱۷ سال و نیم واجد شرایط آزادی مشروط خواهد بود.

*اگر شما یا شخصی که می‌شناسید، در معرض تجاوز، خشونت خانگی یا خانوادگی قرار دارد، با تلفن ۱۸۰۰RESPECT به شماره ۱۸۰۰۷۳۷۷۳۲ تماس بگیرید یا به وب‌سایت ۱۸۰۰RESPECT.org.au مراجعه کنید. در موارد اضطراری نیز با شماره ۰۰۰ تماس بگیرید.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه