وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | Tuesday 5 March 2024
» اخبار » ۱۸ مه تاریخ احتمالی انتخابات استرالیا

تاریخ انتشار : 1398/01/19 - 8:10

۱۸ مه تاریخ احتمالی انتخابات استرالیا

صدای استرالیا- به نظر می‌رسد که هجدهم ماه مه محتمل‌ترین تاریخ برای انتخابات بعدی استرالیا باشد؛ انتخاباتی که در آن دولت محافظه کار با یک رقابت دشوار برای پیروزی در یک دوره ۳ ساله دیگر روبه‌رو است.

18 مه تاریخ احتمالی انتخابات استرالیا

صدای استرالیا– به نظر می‌رسد که هجدهم ماه مه محتمل‌ترین تاریخ برای انتخابات بعدی استرالیا باشد؛ انتخاباتی که در آن دولت محافظه کار با یک رقابت دشوار برای پیروزی در یک دوره ۳ ساله دیگر روبه‌رو است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، با این حال منابع دولتی به رسانه‌ها خبر دادند که اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، روز یکشنبه زمان انتخابات را علی رغم انتظارات زیادی که می‌رفت، اعلام نمی‌کند.

پیش از این گمان می‌رفت امروز محتمل‌ترین زمان انتخاب تاریخ برگزاری انتخابات از سوی موریسون برای برگزیدن یکی از سه تاریخ یازدهم، هجدهم یا بیست و پنجم مه باشد. بسیاری از منتقدان معتقدند که یازده مه بهترین تاریخ است، با این حال انتخاب ۱۸ مه این امکان را به حزب حاکم می‌دهد تا با استفاده از پول دولت یک هفته دیگر نیز سیاست‌ها و دستاوردهایش را تبلیغ کند.

هنگامی که اعلام انتخابات شود دولت حاکم یک دولت موقت می‌شود که به تایید حزب اپوزیسیون چپ میانه کارگر نیاز دارد.

موریسون امروز با دفاع از هزینه‌های دولت خود حزب کارگر را متهم به استفاده از خزانه‌های دولت برای انجام تبلیغات خود متهم کرد.

موریسون امروز تنها به خبرنگاران گفت: انتخابات در ماه آوریل اعلام می‌شود و در ماه مه برگزار می‌شود.

او افزود: ما انتخابات را بدون هیچ عجله یا تأخیری انجام می‌دهیم.

دولت در سه سال اخیر بیشتر اوقات در نظرسنجی‌های عمومی از حزب کارگر عقب‌تر بوده است. این اتفاق در حالی افتاده که برتری آنها در مجلس و تشکیل دولت تنها با یک کرسی بیشتر از حد نصاب میانگین بود و با از دست دادن دو کرسی حالا تنها ۷۴ کرسی را در مجلس در اختیار دارد. مجلس استرالیا ۱۵۰ کرسی دارد که حزب کارگر هم ۶۹ کرسی را به خود اختصاص داده است.

نخست وزیرها به طور سنتی در روز یکشنبه انتخابات را اعلام می‌کنند. کمپین‌های انتخاباتی حداقل ۳۳ روز فعالیت می‌کنند و فعالیتشان نیز درست چند روز بعد اعلام تاریخ انتخابات آغاز می‌شود.

روز دوشنبه آخرین تاریخی است که موریسون در آن قادر خواهد بود تا ۱۱ مه را به عنوان تاریخ انتخابات اعلام کند.

کمیسیون انتخاباتی استرالیا در وبسایت خود اعلام کرد که ۱۸ مه آخرین تاریخ ممکن برای انتخابات است زیرا شمارش آرا ۶ هفته طول می‌کشد و باید تا ۳۰ ژوئن تمام شود. اما موریسون روز یکشنبه اعلام کرد که ۲۵ مه همچنان یک گزینه برای انتخابات است.

نخست وزیران معمولاً تاریخ انتخابات را مخفی نگه می‌دارند تا اینگونه حزب اپوزیسیون دچار معضل‌های تاکتیکی شود.

بیل شورتن، رهبر اپوزیسیون به خبرنگاران گفت: موریسون به این دلیل که دولتش قصد دارد تا ده‌ها میلیون دلار برای تبلیغات تلویزیونی‌شان استفاده کنند انتخابات را به تعویق میندازد.

منبع: ایسنا


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه