وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اجتماعی » جریمه ۵۰۰ دلاری به خاطر مصرف قهوه هنگام رانندگی

تاریخ انتشار : 1398/05/09 - 11:20

جریمه ۵۰۰ دلاری به خاطر مصرف قهوه هنگام رانندگی

صدای استرالیا - یک زن استرالیایی به خاطر مصرف قهوه هنگام رانندگی به جریمه‌ای سنگین محکوم شد. نوشیدن یا خوردن خوراکی‌های مختلف هنگام رانندگی عوارضی متعدد دارد که تصادف ساده ترین عوارض آن است.

جریمه 500 دلاری به خاطر مصرف قهوه هنگام رانندگی

 صدای استرالیا – یک زن استرالیایی به خاطر مصرف قهوه هنگام رانندگی به جریمه‌ای سنگین محکوم شد. نوشیدن یا خوردن خوراکی‌های مختلف هنگام رانندگی عوارضی متعدد دارد که تصادف ساده ترین عوارض آن است.

این زن نه تنها به علت مصرف قهوه در معرض جریمه قرار گرفت بلکه احتمال دارد به لغو گواهینامه نیز محکوم شود.

البته این زن مدعی شده که در حال خوردن قهوه نبوده بلکه صرفا یک قهوه خریداری کرده بود که بعدها سر کار بخورد اما از سوی پلیس به عنوان متخلف شناسایی شده است.

این زن می‌گوید: خودم می‌دانستم که نباید حین رانندگی قهوه بنوشم و هدف این بود قهوه را در محل کارم مصرف کنم. اما افسر با من برخورد کرد و گفت باید روی رانندگی تمرکز کنم و حواسم را پرت قهوه نکنم.

وی ادامه می‌دهد: فکرش را هم نمی‌کردم که کار اشتباهی انجام داده‌ام اما افسر به من گفت اگر قصد قهوه نوشیدن دارم باید از ماشین خارج شوم. اگر قصد رانندگی دارم باید قهوه را بیرون بریزم.

این جریمه در شرایطی مطرح شده که هیچ قانون فدرال، ایالتی یا ملی وجود ندارد که در هنگام رانندگی افراد را از خوردن یا نوشیدن نوشیدنی‌های غیر الکلی منع کند، بنابراین مشخص نیست که این پلیس چرا چنین جریمه‌ای نوشته است. بر همین اساس است که زنی که جریمه شده نیز علیه این پلیس شکایتی تنظیم کرده تا مشخص شود چرا جریمه شده است.

منبع: سایت انتخاب


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه