وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ | Sunday 27 September 2020
» اخبار » تاکید نخست وزیر استرالیا: درگیر جنگ با ایران نمی‌شویم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۶

تاکید نخست وزیر استرالیا: درگیر جنگ با ایران نمی‌شویم

صدای استرالیا - نخست وزیر استرالیا که به دعوت رئیس جمهور آمریکا در این کشور به سر می‌برد تاکید کرد که استرالیا وارد جنگ با ایران نمی‌شود.

۷ وزیر زن و نخستین وزیر بومی در کابینه جدید اسکات موریسون

صدای استرالیا – نخست وزیر استرالیا که به دعوت رئیس جمهور آمریکا در این کشور به سر می‌برد تاکید کرد که استرالیا وارد جنگ با ایران نمی‌شود.

اسکات موریسون در دیدار با دونالد ترامپ، با متهم کردن ایران به ایجاد تنش در منطقه خلیج فارس اعلام کرد: استرالیا وارد درگیری نظامی با ایران نخواهد شد و تأکید کرد: تعهد ما فقط در حمایت از آزادی ناوبری در تنگه هرمز محدود خواهد شد.

نخست‌وزیر استرالیا همچنین با ستایش از رئیس‌جمهور آمریکا بخاطر خویشتن داری وی در موضوع حمله به تاسیسات آرامکو، از تصمیم استرالیا در پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا پشتیبانی کرد.

دونالد ترامپ، که چشم انداز حمله نظامی علیه ایران را برای کنترل برنامه هسته‌ای این کشور جزیی از گزینه‌های مطرح می‌شمرد،  در دیدار با نخست وزیر استرالیا در دفتر خود در کاخ سفید، قبل از عقب نشینی و اعلام ترجیح خود برای خویشتن داری، اقدام به اعزام سربازان اضافی و تقویت هوا و سامانه‌های دفاع موشکی به عربستان و امارات متحده عربی در پاسخ به حمله هواپیماهای بدون سرنشین به تاسیسات نفتی سعودی در ۱۴ سپتامبر نمود.

در روزهای گذشته پس از عملیات شبه نظامیان حوثی یمن علیه تأسیسات نفتی عربستان سعودی، آمریکا و عربستان سعودی که در مقابله با این حمله ناکام مانده‌اند، ایران را عامل این ناکافی معرفی کرده‌اند. واشنگتن و ریاض مدعی هستند که حوثی های یمن توان انجام چنین عملیات پیچیده‌ای را نداشته است، بنابراین این ایران بوده که این عملیات را انجام داده است.

در همین حال سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز با رد این ادعا، گفت دلیل اتهام ‌زنی به ایران این است که آمریکا و عربستان باور نمی‌کنند ملت یمن با دستان خالی، به چنین توانمندی‌هایی دست یافته باشند.

منبع: اسپوتنیک به نقل از گاردین


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه

ویزایاب
گروه مهاجرتی ویزا زون
صرافی مانیمکس
صرافی رومی
صرافی سام
INSURANCE NSW
شرکت Ask4Loan با مدیریت افشین سیادتخو
هلیا سینگ