وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 22 May 2024
» اخبار » کاهش فروش خودرو در استرالیا

تاریخ انتشار : 1398/12/17 - 12:27

کاهش فروش خودرو در استرالیا

صدای استرالیا- فروش خودرو در بازار استرالیا در دومین ماه سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۳ درصد کاهش یافته است.


صدای استرالیا– فروش خودرو در بازار استرالیا در دومین ماه سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰.۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش  caradvice فروش خودرو در بازار استرالیا در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی باری دیگر یک کاهش دو رقمی را تجربه کرده و به ۷۹ هزار و ۹۴۰ دستگاه رسیده است. این بدان معناست که میزان فروش خودرو در این کشور نسبت به فوریه ۲۰۱۹ میلادی ۱۰.۳ درصد کاهش داشته است.

به نظر می‌رسد که بازار فروش خودرو در استرالیا نیز همانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و سایر مسائل اقتصادی با بحران مواجه شده است.

تونی وبر، مدیر ارشد اجرایی اتاق فدرال صنایع خودرو سازی استرالیا در این خصوص خاطرنشان کرده است: مسائل و عوامل متعددی در افت شدید تقاضا برای خرید خودرو در بازار استرالیا وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به مسائل اقتصادی و سیاسی فاکتورهای زیست محیطی همچون آتش سوزی وسیع جنگلها، سیل و خشکسالی و همچنین شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا اشاره کرد.

بر اساس نمودار منتشر شده در این وب سایت می‌توان دریافت که شرکت ژاپنی تویوتا از معدود خودروسازانی بوده که توانسته در فوریه ۲۰۲۰ میزان فروش بیشتری نسبت به فوریه ۲۰۱۹ برای خود به ثبت برساند.

منبع: ایسنا


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه