وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | Wednesday 17 April 2024
» اخبار » آمریکا مجوز فروش سامانه‌های موشکی به استرالیا را صادر کرد

تاریخ انتشار : 1401/03/07 - 6:30

آمریکا مجوز فروش سامانه‌های موشکی به استرالیا را صادر کرد

صدای استرالیا - همزمان با برنامه استرالیا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه هند-اقیانوسیه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد دولت این کشور مجوز فروش سامانه های موشکی به استرالیا را صادر کرده است.


صدای استرالیا – همزمان با برنامه استرالیا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه هند-اقیانوسیه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد دولت این کشور مجوز فروش سامانه های موشکی به استرالیا را صادر کرده است.

پنتاگون اعلام کرد که دولت آمریکا فروش سلاح‌هایی به ارزش سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به متحدانش را تصویب کرد. این سلاح ها شامل چندین فروند بالگرد به مصر و موشک‌هایی به هلند است.

استرالیا طی یک سال گذشته به علت افزایش حضور چین در منطقه هند- اقیانوسیه به دنبال تقویت نیروهای دفاعی بوده است. سال گذشته این کشور قراردادی برای خرید زیردریایی‌های هسته‌ای از آمریکا و انگلیس تنظیم کرد.

فروش سامانه‌های موشکی «هیمارس» و تجهیزات مرتبط با آن برای استرالیا تقریبا ۳۸۵ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

وزارت دفاع آمریکا گفت که استرالیا درخواست ۲۰ سامانه موشکی هیمارس را داده و پیمانکاران اصلی آن شرکت های لاکهید مارتین، چلتون و ال۳هریس خواهند بود.

آمریکا همچنین فروش بالگردهای سی اچ-۴۷اف چینوک و تجهیزات مرتبط با آن را به مصر با ارزش تقریبی ۲.۶ میلیارد دلار تصویب کرد. بر اساس اعلام پنتاگون، مصر درخواست ۲۳ فروند از این بالگردها را کرده که پیمانکار اصلی آن شرکت «بوئینگ هلیکوپتر» است.
در همین راستا هلند نیز با افزایش سفارش پیشین خود موشک هایی به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار از آمریکا خریداری خواهد کرد.

منبع: ایرنا به نقل از رویترز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه