وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024
» اجتماعی » ۱۰ سال زندان مجازات تحویل ندادن اطلاعات گوشی همراه به نهاهای امنیتی در استرالیا

تاریخ انتشار : 1397/05/30 - 18:29

۱۰ سال زندان مجازات تحویل ندادن اطلاعات گوشی همراه به نهاهای امنیتی در استرالیا

صدای استرالیا - به موجب قانون جدیدی در استرالیا، افراد مظنونی که از تحویل اطلاعات گوشی تلفن همراه خود به پلیس و یا دیگر نهادهای امنیتی خودداری کنند با مجازات ۲ تا ۱۰ سال زندان مواجه می‌شوند.

10 سال زندان مجازات تحویل ندادن اطلاعات گوشی همراه به نهاهای امنیتی در استرالیا

صدای استرالیا – به موجب قانون جدیدی در استرالیا، افراد مظنونی که از تحویل اطلاعات گوشی تلفن همراه خود به پلیس و یا دیگر نهادهای امنیتی در استرالیا خودداری کنند با مجازات ۲ تا ۱۰ سال زندان مواجه می‌شوند.

بر اساس این قانون، اگر پلیس استرالیا در جریان بررسی یکی پرونده به اطلاعات شخصی فردی همانند آنچه در گوشی موبایلش است، نیاز داشته باشد، آن شخص باید خواسته پلیس را اطاعت کند. در صورتی که فرد از ارائه اطلاعات خودداری کند با مجازات ۲ تا ۱۰ سال زندان مواجه می شود.

وزارت کشور استرالیا اعلام کرد این قانون با هدف الزام افراد به ارائه پاسخ معقول و مناسب به پلیس در جریان تحقیقات تصویب شده است.

تروریست‌ها، متجاوزان به کودکان و سازمان‌های جنایی به طور گسترده‌ای از رمز گذاری و سایر اشکال حفاظت از اطلاعات دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند تا رفتار غیرقانونی خود را مخفی کنند.

طبق قانون استرالیا و آژانس امنیت ملی این کشور، سوء استفاده از تکنولوژی ارتباطی نوین در برخی پرونده‌های جنایی، همواره مانع مهمی برای دسترسی قانونی به اطلاعات ارتباطی افراد بود که با تصویب این قانون تسهیل می‌یابد.

به عنوان مثال، در یکی از پرونده های پلیس استرالیا که مربوط به یک متجاوز به کودکان بود، یک مظنون بازداشت شد اما به دلیل وجود برخی قوانین، او از ارائه رمز عبور گوشی همراه خود خودداری کرد. پیام رسان های او کاملا رمز گذاری شده بود و پلیس قادر به دسترسی به اطلاعات او نبود. با تصویب این قانون، اگر فرد دستور پلیس را اطاعت نکند مجبور به تحمل زندان بین ۲ تا ۱۰ سال است. حتی اگر جنایتی مرتکب نشده باشد.

در آمریکا قانون یا استانداردی برای چنین سناریویی وجود ندارد و پلیس با حکم یا بدون حکم می تواند به اطلاعات شخصی درگوشی یک فرد دسترسی داشته باشد. در انگلیس نیز چنین رویه ای برای دسترسی پلیس به اطلاعات گوشی شخص اتخاذ می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه