وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اجتماعی » یک شراب استرالیایی بهترین شراب جهان شد

تاریخ انتشار : 1402/03/07 - 7:30

یک شراب استرالیایی بهترین شراب جهان شد

صدای استرالیا- یک کارخانه شراب‌سازی در استرالیای جنوبی موفق شد که مدال طلای مسابقات بین‌المللی شراب (IWC) در سال 2023 را برای محصول «کابرنه سووینیون» خود به دست بیاورد.


صدای استرالیا- یک کارخانه شراب‌سازی در استرالیای جنوبی موفق شد که مدال طلای مسابقات بین‌المللی شراب (IWC) در سال ۲۰۲۳ را برای محصول «کابرنه سووینیون» خود به دست بیاورد.

کابرنه سووینیون (Cabernet Sauvignon) یکی از شناخته شده‌ترین گونه‌های انگور شراب قرمز در جهان است.

شراب The Pastoralist Cabernet Sauvignon 2021 محصول شرکت Riddoch Coonawarra که توانسته این مقام جهانی را کسب کند، از ۲۹ ژوئن به قیمت هر بطری ۴۰ دلار در فروشگاه‌های Murphy’s و BWS فروخته می‌شود.

این شراب قرمز روز سه شنبه گذشته در رقابت با محصولات ۲۰ کشور دیگر در رده واریته این مقام را به دست آورد.

این شراب ته‌مزه‌ای از توت سیاه دارد و به مدت یک‌سال در بشکه‌های طعم‌دار شده فرانسوی نگهداری شده و به همین دلیل رایحه سرو را به همراه دارد. همچنین نت‌هایی از جوهر مازو در ترکیب با طعم انگورهای محلی، مزه آن را متعادل می‌کند.

بیش از ۶۰۰۰ نوع شراب از ۵۰ کشور از نظر وفاداری به سبک، منطقه و سنت، در این مسابقه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در این مسابقات گروهی متشکل از کارشناسان به صورت چشم‌بسته شراب‌ها را می‌چشیدند و به هر محصول از یک تا ۱۰۰ امتیاز می‌دادند. برای دریافت جایزه طلا، هر محصول باید حداقل ۹۵ امتیاز کسب می‌کرد.

انگورهای شراب The Pastoralist از یک تاکستان ۲۵ ساله خانوادگی در شمال کوناواررا و در قسمت گرم‌تر این منطقه چیده می‌شوند. این انگورها در زمینی از خاک سرخ که بر روی سنگ آهک و سنگ آهن قرار دارد، می‌رویند.

تیم هلث، سرشراب‌ساز اصلی و متیو ریمان، شراب‌ساز، دو نفری هستند که این شراب را تولید کرده‌اند.

شرکت Riddoch Coonawarra  بخشی از Paragon Wine Estates است که در مجموعه بزرگ شراب‌سازی متعلق به گروه نوشیدنی Endeavor (زیرمجموعه وولورث) قرار دارد.

استرالیا در این مسابقات که چهل سال است در انگلستان برگزار می‌شود، در مجموع ۶۲ مدال طلا، ۲۵۰ نقره و ۱۹۹ مدال برنز کسب کرد و از این نظر پس از فرانسه (با ۷۰ طلا، ۳۲۱ نقره و ۴۴۶ برنز) در مقام دوم قرار گرفت.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه