وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اجتماعی » یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد

تاریخ انتشار : 1402/05/18 - 4:55

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد

صدای استرالیا– پلیس استرالیا روز سه‌شنبه اعلام کرد ۱۹ عضو یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان را […]

یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان در استرالیا با کمک اف‌بی‌آی متلاشی شد

صدای استرالیا– پلیس استرالیا روز سه‌شنبه اعلام کرد ۱۹ عضو یک شبکه فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان را با کمک سازمان اطلاعات داخلی و امنیتی ایالات متحدهٔ آمریکا دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ماموران پلیس استرالیا ضمن متلاشی کردن این شبکه تبهکار ، ۱۳ کودک را از چنگال اعضای آن نجات دادند.

هلن اشنایدر، فرمانده پلیس فدرال استرالیا به خبرنگاران گفت که اعضای این شبکه که اغلب آنها از مهارت و دانش بالا در زمینه فناوری اطلاعات بهره‌مند هستند محتوای رمز گذاری شده‌ای شامل ویدئو و تصاویر مستهجن تجاوز جنسی به کودکان را در وب تاریک (دارک وب)، نسخه موازی اینترنت که در آن ناشناس بودن کاربران تضمین می شود، به اشتراک گذاشته اند.

به گفته فرمانده پلیس فدرال استرالیا، «وسعت و کارایی ابزاری که برای جلوگیری از شناسایی و رد یابی فعالیت‌ها استفاده شده، نشان می‌دهد که این شبکه چقدر مخوف و پیچیده بوده است.»

سازمان اطلاعات داخلی و امنیتی ایالات متحده آمریکا پیش‌تر در چارچوب تحقیقات این پرونده ۷۹ نفر را به عضویت در شبکه یاد شده متهم و دستگیر کرده بود.

تحقیقات اف‌بی‌آی برای شناسایی و دستگیری اعضای این شبکه بزرگ فعال در زمینه سوءاستفاده جنسی از کودکان سال ۲۰۲۱ پس از کشته شدن دو مامور پلیس فدرال خبرساز شده بود.

ماموران پلیس فدرال در جریان بازرسی از آپارتمانی در ایالت فلوریدا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که ۲ تن از آنها کشته و سه تن نیز مجروح شدند.

افراد دستگیر شده در استرالیا ۳۲ تا ۸۱ ساله هستند و به گفته پلیس فدرال این کشور دو تن از آنها از پیش مجرم شناخته شده و به حدود ۱۵ سال زندان در قلمرو پایتخت استرالیا و پنج سال در ایالت نیو ساوت ولز محکوم شده بودند.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه