وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اجتماعی » گرمای شدید در استرالیا آسفالت خیابان‌ها را ذوب کرد

تاریخ انتشار : 1396/10/17 - 21:47

گرمای شدید در استرالیا آسفالت خیابان‌ها را ذوب کرد

به گزارش صدای استرالیا: در پی موج گرمای شدید در استرالیا در مناطق جنوب شرقی این کشور وضع «هشدار» اعلام شد. سازمان اورژانس و خدمات اضطراری این کشور از مردم خواست در خانه های خود بمانند. گرمای شدید هوا به حدی است که آسفالت بعضی خیابان ها ذوب شده است.

گرمای شدید در استرالیا آسفالت خیابان‌ها را ذوب کرد
موج گرمای شدید در استرالیا مناطق جنوب شرقی این کشور را در وضع «هشدار» قرار داد.
گرمای شدید در استرالیا آسفالت خیابان‌ها را ذوب کرد
به گزارش صدای استرالیا:
در پی موج گرمای شدید در استرالیا در مناطق جنوب شرقی این کشور وضع «هشدار» اعلام شد. سازمان اورژانس و خدمات اضطراری این کشور از مردم خواست در خانه های خود بمانند. گرمای شدید هوا به حدی است که آسفالت بعضی خیابان ها ذوب شده است.
 
گرمای طاقت فرسا در ایالت ویکتوریای استرالیا موجب شد ۱۰ کیلومتر از آسفالت بزرگراهی در نزدیکی ملبورن، پایتخت استرالیا، ذوب و چسبناک شود. این امر موجب اختلال در حرکت خودروهایی شد که قصد ورود به این شهر را داشتند.
 
پس از آتش سوزی در حومه ملبورن و خسارت های جانی و مالی ناشی از آن، روشن کردن آتش در تمام مناطق ایالات ویکتوریا، تاسمانی و استرالیای جنوبی ممنوع اعلام شد.
 
روز شنبه سه بالگرد و ۵۰ ماشین آتش نشانی و یک تیم ۳۰۰ نفره از آتش نشانان تلاش کردند آتش سوزی در حومه ملبورن در ایالت ویکتوریا را خاموش کنند. این آتش سوزی موجب خسارت دیدن تعداد زیادی از خانه های اطراف شد. علاوه بر این ۴۹ آتش سوزی دیگر در ابعاد کوچکتر نیز در سراسر ایالت ویکتوریا به وقوع پیوست که با تلاش آتش نشانان خاموش شد.
 
رئیس مدیریت بحران ایالت ویکتوریا اعلام کرد موج گرمای طاقت فرسا، خشکی هوا و بادهای شدید موجب ایجاد شرایط بسیار خطرناکی شده است. وی اظهار کرد: «در حال حاضر خطر وقوع آتش سوزی یکی از تهدیدات عمده است که باید برای مقابله با آن چاره ای اندیشید.»
 
در پی این موج گرما دمای هوا در مناطق جنوب شرقی استرالیا تا ۴۵ درجه سانتی گراد افزایش پیدا کرد که این به معنای اعلام وضع قرمز است. استرالیا به علت گرمای شدید و فراوانی درختان قابل اشتعال اکالیپتوس به شدت در معرض وقوع آتش سوزی های گسترده است. آتش سوزی سال ۲۰۰۹ موجب نابودی هزاران خانه در ایالت ویکتوریا شد. در اثر این آتش سوزی ۱۷۳ نفر کشته و ۴۱۴ نفر زخمی شدند.

برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه