وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | Friday 1 December 2023
» اخبار » چین و روسیه به کنفرانس قدرت‌های دریایی در سیدنی دعوت نشدند

تاریخ انتشار : 1401/02/20 - 11:41

چین و روسیه به کنفرانس قدرت‌های دریایی در سیدنی دعوت نشدند

صدای استرالیا– ارتش‌های چین و روسیه به کنفرانس بین‌المللی بزرگ دریایی که امروز (سه‌شنبه) در سیدنی گشایش می‌یابد، دعوت نشده‌اند. […]

چین و روسیه به کنفرانس قدرت‌های دریایی در سیدنی دعوت نشدند

صدای استرالیا– ارتش‌های چین و روسیه به کنفرانس بین‌المللی بزرگ دریایی که امروز (سه‌شنبه) در سیدنی گشایش می‌یابد، دعوت نشده‌اند.

مقامات ارشد نیروهای دریایی ۴۰ کشور، امروز و نخستین بار پس از آغاز همه‌گیری کرونا، برای شرکت در نخستین کنفرانس قدرت‌های دریایی منطقه اقیانوس آرام-هند (Indo Pacific Sea Power Conference 2022) در دارلینگ هاربر گرد هم می‌آیند و پیش‌بینی می‌شود که مذاکرات بر محور فناوری‌های نوظهور نظامی زیر دریا متمرکز باشد.

در سال‌های گذشته، نمایندگانی از نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA-N) که شاخه دریایی ارتش چین است، نیز در این گردهمایی دوسالانه شرکت می‌کردند؛ اما امسال به دلیل «وخامت روابط» دوجانبه، استرالیا تصمیم گرفت که از این کشور دعوت نکند.

نیروی دریایی سلطنتی استرالیا همچنین از ارتش روسیه به دلیل حمله به اوکراین دعوت نکرده است.

موافقتنامه امنیتی چین و جزایر سلیمان که موجب خشم نیروهای دفاعی استرالیا و متحدانش شده نیز در این کنفرانس موضوعی کلیدی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

همچنین برنامه استرالیا برای دستیابی به زیردریایی‌های اتمی که در ماه سپتامبر گذشته و ذیل موافقتنامه همکاری AUKUS اعلام شد، از موضوعات این کنفرانس سه روزه خواهد بود.

بیش از ۷۰۰ شرکت از صنایع نظامی سرتاسر جهان در این کنفرانس و نمایشگاه شرکت می‌کنند تا بتوانند بخشی از بودجه ۲۷۰ میلیارد دلاری را که استرالیا برای تامین تجهیزات نظامی در یک دهه آینده در نظر گرفته، به خود اختصاص دهند.

 

منبع: ای بی سی


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه