وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 21 April 2024
» اخبار » چرا مزرعه‌داران استرالیا، ده‌ها تن آووکادو را دور می‌ریزند؟

تاریخ انتشار : 1401/02/20 - 11:57

چرا مزرعه‌داران استرالیا، ده‌ها تن آووکادو را دور می‌ریزند؟

صدای استرالیا– با وجود تورم شدید قیمت مواد غذایی، چندین تن آووکادو در استرالیا دور ریخته می‌شود. اگرچه این اقدام […]

چرا مزرعه‌داران استرالیا، ده‌ها تن آووکادو را دور می‌ریزند؟

صدای استرالیا– با وجود تورم شدید قیمت مواد غذایی، چندین تن آووکادو در استرالیا دور ریخته می‌شود.

اگرچه این اقدام عجیب به نظر می‌رسد؛ اما کشاورزان از این تصمیم دفاع می‌کنند و می‌گویند که به منظور جلوگیری از زیان بیشتر، ضروری است.

این مساله از آنجا عمومی شد که یک شهروند ساکن آثرتون در شمال کوئینزلند با مقادیر زیادی آووکادو کاملا سالم مواجه شد که دور ریخته شده بود.

وی می‌گوید: دو کامپون پر از آووکادو آمدند و بار خود را دور ریختند و متوجه شدم که پیش از آن هم چندین تن آووکادو در آن محل ریخته شده بود.

جیم کوچی، یک مزرعه‌دار آووکادو در آثرتون که عضو هیات مدیره انجمن آووکادوی استرالیاست، با بیان اینکه محصولات دور ریخته شده متعلق به او نبوده؛ اما می‌گوید که خود او نیز سال گذشته مقادیر زیادی از محصول‌اش را دور ریخته است.

وی توضیح می‌دهد: سال گذشته به دلیل قرنطینه‌های کووید-۱۹ و بسته شدن رستوران‌ها، تقاضا برای آووکادو را به شدت کاهش داد و سیل‌های نیوساوت‌ولز و کوئینزلند هم بازار را به هم ریخت.

دلیل دیگری که این مزرعه‌دار بیان می‌دارد، این است که با رشد علاقه به آووکادو، بسیاری از مزرعه‌داران در یک دهه گذشته اقدام به کاشت این محصول کرده‌اند و درخت‌های آنها هم اکنون به بار نشسته و عرضه را به شدت بالا برده است.

در شرایط فشارهای ناشی از رشد هزینه‌های زندگی به دلیل نرخ بالای تورم و افزایش نامتناسب حقوق و دستمزد، سوپرمارکت‌های بزرگ کشور، هر دانه آووکادو را بین ۱٫۶ تا ۱٫۸ دلار می‌فروشند.

اما به گفته کوچی، پایین آوردن قیمت‌ها و ایجاد تقاضای بیشتر برای محصول، کمکی به مزرعه‌داران نمی‌کند.

به گفته وی، هزینه‌های ارسال این محصولات به بازار، شامل بسته‌بندی، کارگر و حمل و نقل با فروش آووکادو به قیمت پایین تناسبی ندارد؛ بنابراین دور ریختن محصول تنها گزینه منطقی است.

 

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه