وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اجتماعی » میزان مهاجرت به نیوزیلند به بالاترین حد خود رسید

تاریخ انتشار : 1402/07/22 - 4:38

میزان مهاجرت به نیوزیلند به بالاترین حد خود رسید

صدای استرالیا - اداره آمار نیوزیلند اعلام کرد که میزان مهاجرت به این کشور پس از همه‌گیری کرونا به بالاترین حد خود رسیده است.


صدای استرالیا – اداره آمار نیوزیلند اعلام کرد که میزان مهاجرت به این کشور پس از همه‌گیری کرونا به بالاترین حد خود رسیده است.

بنا به گزارش اداره آمار نیوزیلند، شمار افرادی که در سال منتهی به ماه اوت به این کشور مهاجرت کرده‌اند، ۱۱۰ هزار نفر بوده است که نسبت به ماه پیش از آن که رقمی برابر با ۱۰۳ هزار نفر بود، افزایش نشان می‌دهد.

به گفته اقتصاددان‌ها، افزایش میزان مهاجرت به نیوزیلند اگرچه به کارفرمایان کمک می‌کند تا نیروی کار مورد نیازشان را تأمین کنند اما این موضوع بر بازار مسکن نیز فشار وارد می‌کند.

جرود کر، اقتصاددان ارشد در «کیوی‌بانک» بر این نظر است که افزایش میزان مهاجرت به نیوزیلند، به کارفرمایانی که در سال گذشته با کمبود کارگر ماهر مواجه بوده‌اند، کمک کرده است. نرخ بیکاری در نیوزلند در سطح نسبتاً پایین ۳.۶ درصدی باقی مانده است.

اما کر با اشاره به نیازهای مهاجران مانند اِسکان آن‌ها، نسبت به کمبود این نیاز هشدار می‌دهد.

آمار ارائه شده توسط اداره آمار نیوزیلند نشان می‌دهد که بیشترین تعداد مهاجران از هند و پس از آن از فیلیپین و چین به این کشور وارد شده‌اند.

بنا به این گزارش، تعداد کل افرادی که در طول سال به نیوزیلند مهاجرت کرده‌اند ۲۲۵ هزار نفر است. این در حالی است که تعداد نیوزیلندی‌هایی که در همین دوره زمانی از کشورشان مهاجرت کرده‌اند ۱۱۵ هزار نفر است.

شمار نیوزیلندی‌هایی که از کشورشان مهاجرت کرده‌اند شامل ۴۳ هزار شهروند نیوزیلند است که بسیاری از آن‌ها به دنبال دریافت پیشنهاد حقوق بالاتر به استرالیا رفته‌اند. براساس یک توافق متقابل، نیوزیلندی‌ها و استرالیایی‌ها می‌توانند در هر دو کشور زندگی و کار کنند.

کر گفت: «متأسفانه ما افراد آموزش‌دیده و باهوش را از دست می‌دهیم و این چیزی است که ما را نگران می‌کند.»

گزارش اداره آمار نیوزیلند در مورد میزان مهاجرت به این کشور، سه روز قبل از برگزاری انتخابات سراسری در نیوزلند منتشر شده است. البته مهاجرت، موضوع اصلی مبارزات انتخاباتی در نیوزیلند نیست، زیرا هر دو حزب اصلی در این کشور بر افزایش هزینه‌های زندگی، کاهش مالیات و جرم و جنایت تمرکز کرده‌اند.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه