وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | Monday 4 March 2024
» اجتماعی » موفقیت واکسن ضد کرونای استرالیایی

تاریخ انتشار : 1399/03/19 - 7:16

موفقیت واکسن ضد کرونای استرالیایی

صدای استرالیا - نتایج اولیه آزمایشات بالینی واکسن ضد کرونا در دانشگاه کوئینزلند نشان می‌دهد که این واکسن می تواند آنتی بادی هایی در جهت خنثی سازی این ویروس تولید کند.


صدای استرالیا – نتایج اولیه آزمایشات بالینی واکسن ضد کرونا در دانشگاه کوئینزلند نشان می‌دهد که این واکسن می تواند آنتی بادی هایی در جهت خنثی سازی این ویروس تولید کند.

سازمان «ائتلاف برای نوآوری های آمادگی اپیدمی» با شرکت بیوتکنولوژی استرالیا «CSL» برای توسعه واکسن کرونا که توسط دانشگاه کوئینزلند طراحی شده، همکاری می‌کند.

واکسن آزمایشی کرونا طی مدت زمان ۶ هفته توسط محققان دانشگاه کوئینزلند و با استفاده از نخستین فناوری گیره مولکولی در جهان ساخته شده است.

سازمان ائتلاف برای نوآوری‌های آمادگی اپیدمی با دانشگاه استرالیا برای توسعه، ساخت و توزیع جهانی واکسن کوید-۱۹ همکاری می‌کند.

فاز اول آزمایشات انسانی واکسن مذکور قرار است اوایل ماه جولای انجام شود. محققان استرالیایی برای توسعه واکسن ویورس کرونا از فناوری «گیره مولکولی» استفاده کردند؛ گیره‌ها برای حفظ شکل پیچیده و در حال تغییر پروتئین اسپایک طراحی شده تا سیستم ایمنی بدن انسان بتواند آن را شناسایی کرده و سپس نابود کند و درنهایت به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد تا به طور موثرتری پاسخ دهد.

نتایج اولیه آزمایش‌های بالینی واکسن توسعه یافته توسط دانشگاه کوئینزلند حاکی از آن است که این واکسن می‌تواند آنتی بادی‌های بالایی در جهت خنثی‌سازی ویروس تولید نماید.

هالتون گفت: «ما کاملاً متمرکز بر تولید واکسن‌هایی هستیم که در سطح جهانی قابل دسترسی باشد. ایمن سازی کسانی که بیشترین نیاز به آن را دارند، صرف نظر از این که در کدام کشور قرار دارند، سریع‌ترین راه برای پایان دادن به بیماری همه گیر کووید ۱۹ است».

منبع: خبرگزاری اسپوتنیک


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه