وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ | Monday 5 June 2023
» اجتماعی » مدل آمریکایی با برهنه شدن یک میلیون دلار کمک برای آتش‌سوزی استرالیا جمع کرد

تاریخ انتشار : 1398/10/19 - 13:13

مدل آمریکایی با برهنه شدن یک میلیون دلار کمک برای آتش‌سوزی استرالیا جمع کرد

صدای استرالیا - یک مدل آمریکایی از هوادارنش خواسته که اگر دست کم ۱۰ دلار به کمپین او کمک کنند برایشان عکس برهنه خود را ارسال خواهد کرد.


صدای استرالیا – یک مدل آمریکایی از هوادارنش خواسته که اگر دست کم ۱۰ دلار به کمپین او کمک کنند برایشان عکس برهنه خود را ارسال خواهد کرد. او این کار را با هدف جمع‌آوری کمک به آتش‌سوزی استرالیا انجام داده است. آتش‌سوزی که بزرگترین در تاریخ این کشور اعلام شده و تا امروز جان ۲۵ نفر و حدود نیم میلیارد حیوان را گرفته است.

کالین وارد، مدل ۲۰ ساله آمریکایی از چند روز پیش در توییتر کارزاری را آغاز کرد که به گفته خودش با هدف جمع‌آوری کمک به آتش‌سوزی استرالیا راه‌اندازی شده است.

او گفته که هدف اولیه او جمع کردن ۱۰۰۰ دلار بوده اما روز سه‌شنبه، هفتم ژانویه، در توییتر خبر داد که کمپین او توانسته تا این لحظه حدود یک میلیون دلار جمع‌آوری کند

او گفته به علت این تصمیم خانواده‌اش از دست او عصبانی شده‌اند و کسی را که دوست دارد با او قهر کرده اما از نظر او: “به درک! ارزشش را دارد که کوآلاها را نجات دهیم.”

//twitter.com/lilearthangelk/status/1214955173161918466?s=20

اشاره او به کوآلا از حیوانات بومی و منحصر به فرد استرالیا است که به همراه صدها میلیون حیوان دیگر در جریان آتش سوزی گسترده استرالیا جان خود را از دست داده و در معرض خطر جدی قرار گرفته‌اند.

روز سه‌شنبه از استرالیا گزارش شد که برآوردها از کشته شدن حدود نیم میلیارد حیوان در جریان این آتش سوزی‌ها حکایت دارد.

کالین وارد همچنین گفته که شبکه اجتماعی اینستاگرام حساب او را به علت این کارزار مسدود کرده حتی با این وجود که کمپین او تنها در توییتر است.

او به نشریه بازفید آمریکا گفته هنوز در حال بررسی آمار دقیق کمک‌های جمع‌آوری شده است.

حداقل پول پرداختی برای دریافت تصویر برهنه‌ای از خانم وارد ۱۰ دلار بوده اما او می‌گوید برخی افراد بسیار بیشتر از آن پول به حسابش واریز کرده‌اند.

“یک نفر ۵۰۰۰ هزار دلار کمک کرد. من هم برایش ۵۰ عکس و ویدئو برهنه از خودم ارسال کردم.”

موفقیت کارزار این مدل آمریکایی باعث شده چند دختر دیگر هم کارزارهای مشابهی راه‌اندازی کنند.

کالین وارد گفته یکی از علل اصلی تصمیم او این بوده که پوشش رسانه‌ای و توجه جهانی به آتش‌سوزی استرالیا از نظر ناکافی و برای مثال قابل مقایسه با مثلا آتش سوزی کلیسای نوتردام در پاریس نبوده است.

آتش‌سوزی گسترده در نقاط مختلف استرالیا که از یک ماه پیش آغاز شده تا کنون جان ۲۵ نفر را گرفته و دست کم ۲۰۰۰ خانه را خاکستر کرده است.

این آتش‌سوزی علاوه بر سوزاندن مساحتی بیش از دو میلیون جریب، تاکنون جان صدها میلیون حیوان را گرفته است.

در تازه‌ترین تحول مرتبط با این آتش‌سوزی، روز سه‌شنبه، هفتم ژانویه، دست به دست شدن عکسی در شبکه‌های اجتماعی از نقشه سوزان استرالیا خبرساز شده است.

این عکس که در نگاه اول استرالیا را محصور در گدازه‌های آتش نشان می‌دهد در حقیقت اثر یک هنرمند است که با انطباق عکس‌های فضایی ناسا از استرالیا طی یک ماه گذشته تهیه شده و نمایی تجمیعی از نقاطی است که طی ۳۰ روز گذشته آتش به آنها سرایت کرده است.

اما در شبکه‌های اجتماعی این تصویر به عنوان وضع کنونی آتش‌سوزی در استرالیا دست به دست می‌شود و حتی چهره‌های مشهوری چون ریحانا، خواننده آمریکایی آن را با همین مظمون بازنشر کرده‌اند.

منبع: بی بی سی فارسی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه