وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ | Wednesday 22 March 2023
» اجتماعی » قاعده نیم ساعت به ازاء هر مشتری در آرایشگاه‌های استرالیا منتفی شد

تاریخ انتشار : 1399/01/08 - 11:57

قاعده نیم ساعت به ازاء هر مشتری در آرایشگاه‌های استرالیا منتفی شد

صدای استرالیا - مقامات استرالیایی تصمیم خود را مبنی بر اینکه در آرایشگاه ها وقت هر مشتری فقط نیم ساعت باشد،‌ لغو کرده‌اند. اکنون وقت هر مشتری می‌تواند بیشتر از نیم ساعت باشد، هر چند آرایشگرها باید قانون "چهار متر مربع برای هر نفر"‌ را رعایت کنند.


صدای استرالیا – مقامات استرالیایی تصمیم خود را مبنی بر اینکه در آرایشگاه‌ها وقت هر مشتری فقط نیم ساعت باشد،‌ لغو کرده‌اند. اکنون وقت هر مشتری می‌تواند بیشتر از نیم ساعت باشد، هر چند آرایشگرها باید قانون “چهار متر مربع برای هر نفر”‌ را رعایت کنند.

در استرالیا با وجود بسته شدن سایر فروشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، سالن‌های آرایشگاه اجازه یافتند که به کار خود ادامه دهند، هر چند بعضی‌ها خواهان بسته شدن این سالن‌ها هستند.

تاکنون ۱۳ نفر به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ در استرالیا جان باخته‌اند.

در اوایل هفته جاری، اسکات موریسون، نخست‌وزیر، محدودیت‌های تازه‌ای را اعلام کرد که بر اساس آن، مراکز تفریحی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها از نیمه شب چهارشنبه تعطیل خواهند بود.

او گفت که سلمانی‌ها و آرایشگاه‌ها به شرط رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، کم کردن تعداد مشتری‌های داخل مغازه و محدود کردن وقت هر مشتری به نیم ساعت، می‌توانند باز بمانند.

بعد از اعلام این محدودیت‌ها، مدیر یک آرایشگاه زنجیره‌ای با بیان اینکه حفظ فاصله اجتماعی در آرایشگاه غیرممکن است، از دولت استرالیا خواست که آرایشگاه‌ها را نیز تعطیل اعلام کند.

“دنیس مَک فَدِن”‌ مدیر آرایشگاه‌های “جاست کاتس” در یک پیام ویدیویی گفت:‌ اصلا این حرف عقلانی است؟‌ من دارم به موی مشتری دست می‌زنم. آرایشگرهای‌ها هر روز کارشان همین است.

به گفته او، تا موقعی که دولت تصمیم به تعطیلی همه آرایشگاه‌ها بگیرد، نمی‌شود مراقب سلامت کارکنان بود.

در کشورهای دیگر مانند بریتانیا که به دلیل شیوع کرونا اعلام تعطیلی کرده‌اند، تنها فروشگاه‌هایی که مایحتاج ضروری مردم را تأمین می‌کنند، مانند سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها، باز هستند و آرایشگاه‌ها باید تعطیل باشند.

دولت بریتانیا برای افراد خوداشتغال که به دلیل تعطیلی‌ها درآمد خود را از دست داده‌اند،‌ حمایت های مالی در نظر گرفته است.

در رویدادی دیگر مربوط به آرایشگاه‌ها و شیوع کرونا، روز چهارشنبه یک آرایشگر در آفریقای جنوبی که برخلاف دستور پزشک از قرنطینه شخصی خارج شده بود،‌ متهم به اقدام به قتل شده است.

منبع: بی بی سی فارسی


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه