وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ | Monday 22 July 2024
» اجتماعی » فناوری جدید فولکس واگن برای نجات جان انسان و کانگورو در جاده‌ها

تاریخ انتشار : 1403/01/12 - 2:25

فناوری جدید فولکس واگن برای نجات جان انسان و کانگورو در جاده‌ها

صدای استرالیا - یک فناوری جدید پیشگامانه می‌تواند جان‌های بسیاری را در جاده‌های کشور استرالیا نجات دهد.


صدای استرالیا – یک فناوری جدید پیشگامانه می‌تواند جان‌های بسیاری از انسان‌ها و کانگوروها را در جاده‌های استرالیا نجات دهد.

فولکس واگن در حال توسعه یک «فناوری بازدارنده کانگورویی» جدید است که می‌تواند به کاهش تصادفات جاده‌ای با کانگوروها کمک کند، تصادفاتی که جان انسان‌ها و کانگوروها را به خطر می‌اندازد.

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهند که این حیوان بومی حدود ۹۰ درصد از تصادفات حیات وحش را در جاده‌های سراسر کشور تشکیل می‌دهد.

این فناوری که در قالب دستگاهی به نام RooBadge ارائه شده،  ترکیبی از صداهای طبیعی و مصنوعی را منتشر می‌کند که به عنوان یک عامل بازدارنده برای کانگوروها عمل می‌کند.

این دستگاه شبیه یک نشان معمولی فولکس واگن است و جایگزین نشان فعلی این خودروها خواهد شد.

فولکس واگن استرالیا با دانشگاه ملبورن و خدمات اطلاعات، نجات و آموزش حیات وحش (WIRES) برای توسعه و آزمایش این فناوری جدید همکاری کرده است.

به گفته “گرامه کولسون”،  دانشیار دانشگاه ملبورن، RooBadge یک ترفند ویژه در آستین خود دارد که آن را از هر وسیله بازدارنده دیگری موثرتر می‌کند: تولید یک صدای واحد که همه کانگوروها را منصرف کند دشوار است، زیرا گونه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

کولسون ادامه داد: با استفاده از پیشرفت تکنولوژی خودرو، می‌توانیم بازدارنده صدا را با موقعیت مکانی GPS تغییر دهیم. ما روی صداهایی کار کرده‌ایم که برای کانگوروهای خاکستری شرقی معنادار هستند، چیزهایی مانند صداهای دینگو، زنگ‌های هشدار پرندگان و صدای زنگ هشداری که کانگوروها برای هشدار دادن به یکدیگر می‌دهند. سپس می‌توانیم صدا را برای گونه‌های دیگر تغییر دهیم.

جان گرانت، سخنگوی WIRES، فناوری جدید را تحسین کرد.

وی گفت: «برخورد کانگوروها هر سال در حال افزایش است و با افزایش رانندگان در جاده‌ها در طول دوره تعطیلات عید پاک، ما انتظار افزایش در تماس‌های نجات را داریم.»

فناوری جدید هنوز برای بازار آماده نشده است. با این حال، مجوز انتقال به مرحله بعدی آزمایش را که شامل کانگوروها در طبیعت است، دریافت کرده است.

منبع: شبکه خبری نیوز


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه