وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اجتماعی » سایه آزار جنسی بر سر زنان استرالیایی

تاریخ انتشار : 1397/03/02 - 12:42

سایه آزار جنسی بر سر زنان استرالیایی

صدای استرالیا - یک تحقیق نشان می‌دهد یک چهارم زنان در سیدنی استرالیا حداقل یک بار در ماه در خیابان‌ها مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند.

سایه آزار جنسی بر سر زنان استرالیایی

صدای استرالیا – یک تحقیق نشان می‌دهد یک چهارم زنان در سیدنی استرالیا حداقل یک بار در ماه در خیابان‌ها مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند.

پروفسور «کاترین لومبی» پژوهشگر استرالیایی می‌گوید «سه دهه پس از آن که استرالیا قانون مبارزه با تبعیض جنسیتی را اعمال کرد، هنوز زنان در این کشور در ترس و احتیاط به سر می‌برند».

این اظهارات بعد از آن بیان می‌شود که روز سه شنبه انتشار یک گزارش نشان داد یک چهارم زنان در سیدنی استرالیا حداقل یک بار در ماه مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند. ۶۹% نیز اعلام کرده‌اند از ترس، شب‌ها از خانه بیرون نمی‌روند.

موسسه Ipsos در تحقیقی از ۵۰۰ زن بین ۱۸ تا ۲۵ سال در کلان شهر سیدنی از آنها درباره برداشتشان از مفهوم امنیت و نیز تجربه شخصی تهدید در خیابان سوال کرده است.

۴ نفر از هر ۵ نفر در این تحقیق ابراز داشتند که اولین تهدید خیابانی را قبل از هجده سالگی تجربه کرده‌اند.  بیش از یک سوم در سنین بین ۱۱ تا ۱۵ سالگی اولین تهدید جنسی را تجربه کرده‌اند. از هر سه نفر نیز یک نفر که حداقل یک بار در ماه تهدید خیابانی را تجربه می‌کند، ابراز کرده که نتیجه مستقیم این تهدیدها اضطراب، افسردگی و مشکلات روحی فزاینده است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد ۹۰ درصد دختران استرالیایی همیشه یا گاهی اوقات پس از تاریکی هوا در سیدنی احساس ترس می‌کنند. ۱۶ درصد نیز همه اوقات شبانه‌روز این حس را دارند. ۵۷ درصد از کسانی که تهدید خیابانی را درک کرده‌اند هم می‌گویند برای آنان این ترس به هنگام شب به امری کاملا عادی بدل شده است.

طبق این گزارش، زنان استرالیایی بیش از همه در وسایل حمل و نقل عمومی احساس ترس دارند. تقریبا نیمی از آنان می‌گویند که می‌ترسند وقتی تنها هستند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

این گزارش فاش می‌کند ۱۲ درصد از زنان جوان به هنگام شب مطلقا از رفتن به بیرون از خانه خودداری می‌کنند چراکه معتقدند بیرون از خانه، امن نیست. خانم لومبی می‌گوید از این آمار متعجب نشده است. او می‌گوید: «ما وظیفه خودمان را در کمک به زنان برای تامین امنیت شخصی به مثابه یک حق اولیه انسانی انجام نداده‌ایم. اگر از تعدادی خانم در این باره بپرسید هرکدام به شما حداقل ده اقدامی را خواهد گفت که برای جلوگیری از حمله به کار گرفته است؛ اقداماتی مانند گرفتن تاکسی به جای پیاده‌روی تا خانه به تنهایی.»

این تحقیق همچنان نشان داد که زنان استرالیایی حتی وقتی شبها به جای پیاده‌روی تا خانه از تاکسی یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند نیز احساس امنیت ندارند. ۹۲ درصد نیز گفته‌اند شبها در وسایل حمل و نقل عمومی احساس امنیت ندارند که با آمار مشابه خود در شهرهای در حال توسعه‌ای مانند دهلی (پایتخت هند) یا لیما (پایتخت پرو) برابری می‌کند. ۸۱ درصد نیز گفته‌اند شب‌ها در تاکسی احساس امنیت ندارند. یکی از مصاحبه‌شوندگان که ۱۶ سال دارد گفته اولین بار در ۴ سالگی بود که در خیابان مورد آزار و اذیت کلامی قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه