وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اخبار » دو سوم استرالیایی‌ها خواستار استعفای معاون نخست وزیر

تاریخ انتشار : 1396/12/01 - 9:00

دو سوم استرالیایی‌ها خواستار استعفای معاون نخست وزیر

صدای استرالیا - یک نظرسنجی نشان داد دو سوم رای‌دهندگان استرالیایی خواهان آن هستند که بارنابی جویس معاون نخست وزیر این کشور که با وجود داشتن همسر اخیرا درگیر رسوایی رابطه غیر اخلاقی با دبیر مطبوعاتی سابق خود شده، استعفا کند.

دو سوم استرالیایی‌ها خواستار استعفای معاون نخست وزیر

صدای استرالیا – یک نظرسنجی نشان داد دو سوم رای‌دهندگان استرالیایی خواهان آن هستند که بارنابی جویس معاون نخست وزیر این کشور که با وجود داشتن همسر اخیرا درگیر رسوایی رابطه غیر اخلاقی با دبیر مطبوعاتی سابق خود شده، استعفا کند.

بارنابی جویس، معاون نخست وزیر استرالیا که درگیر این رسوایی غیر اخلاقی شده یک کاتولیک است که پیش از این توصیه به “ارزش‌های خانوادگی” می‌کرد و ۲۴ سال است که ازدواج کرده است. با این حال زمانی که فاش شد او رابطه غیر اخلاقی خارج از ازدواج با کارمند سابق خود داشته و در انتظار به دنیا آمدن فرزندی از او است، از استعفا کردن خودداری کرد.

یک نظرسنجی انجام شده که روز دوشنبه نتایجش در روزنامه “استرالین” منتشر شد نشان داد که ۶۵ درصد رای دهندگان استرالیایی می‌خواهند که جویس هم از سمت خود و هم از رهبری حزب ملی استعفا دهد. حزب ملی هم‌پیمان  حزب لیبرال در دولت استرالیا محسوب می‌شود. ائتلاف دو حزب از سال ۱۹۲۳ موجودیت پیدا کرده و معمولا رهبر حزب ملی در این ائتلاف سمت معاون نخست وزیر را پیدا می‌کند. بر اساس نظرسنجی مذکور که از سوی شرکت نیوزپل صورت گرفته رسوایی اخیر شانس دولت این دو حزب برای روی کار آمدن مجدد در انتخابات را کاهش داده است.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت رابطه جنسی وزرا با کارمندان در استرالیا

این نظرسنجی حاکی از آن است که این دولت که در حال حاضر اکثریت شکننده‌ای با تنها یک کرسی دارد از حزب اپوزیسیون کارگر عقب افتاده است.

دولت استرالیا باید تا ماه مه ۲۰۱۹ فراخوان یک انتخابات را بدهد.

جویس تلاش کرد تا با مصاحبه‌ای این فشارها را کاهش دهد.

او در مصاحبه با روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد شغل دولتی را عامل فروپاشی ازدواجش دانست. این در حالی است که جویس اخیرا برای مدت یک هفته‌ به مرخصی رفته که به درخواست مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا صورت گرفته است.

ترنبول قرار است طی روزهای آینده به واشنگتن سفر کند و معمولا در این مدت جویس امور نخست وزیر را به جای او انجام می‌دهد و اکنون در غیبت او ماتیاس کرومان، وزیر دارایی باید عهده دار این وظایف شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا به نقل از رویترز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه