وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024
» اخبار » ممنوعیت رابطه جنسی وزرا با کارمندان در استرالیا

تاریخ انتشار : 1396/11/28 - 9:00

ممنوعیت رابطه جنسی وزرا با کارمندان در استرالیا

صدای استرالیا - به دنبال بحران اخلاقی ایجاد شده در کابینه استرالیا، نخست وزیر این کشور در اظهاراتی رابطه جنسی وزرای خود با اعضای دفتر و دیگر کارمندان زیردستشان را به طور اکید ممنوع کرد.

ممنوعیت رابطه جنسی وزرا با کارمندان در استرالیا

صدای استرالیا – به دنبال بحران اخلاقی ایجاد شده در کابینه استرالیا، نخست وزیر این کشور در اظهاراتی رابطه جنسی وزرای خود با اعضای دفتر و دیگر کارمندان زیردستشان را به طور اکید ممنوع کرد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که معاون نخست‌وزیر استرالیا که مردی متاهل است با ایجاد رابطه جنسی با یکی از کارکنان سابق دفترش – مشاور مطبوعاتی سابق- منتظر تولد یک نوزاد ناخواسته است.

افشای این مساله در یک هفته گذشته فشار سیاسی زیادی روی کابینه استرالیا ایجاد کرده است.

بارنابی جویس” معاون نخست وزیر استرالیا که ۲۴ سال پیش ازدواج کرده و مردی متاهل است با مشاور سابق مطبوعاتی دفترش رابطه پنهانی داشته و این زن کارمند از آقای معاون نخست وزیر باردار است.

جویس کاتولیک دبیر کل حزب ملی‌گرای استرالیاست که با دولت راست میانه این کشور به رهبری نخست وزیر “مالکوم ترنبول” – دبیر کل حزب لیبرال استرالیا – در ائتلاف است.

ترنبول روز گذشته در جریان یک کنفرانس خبری در کانبرا با اشاره به رابطه پنهانی معاونش با یکی از کارکنان سابق دفترش گفت:” در سال ۲۰۱۸ به هیچ وجه پذیرفته نیست که یک وزیر با کارکنان دفترش رابطه جنسی داشته باشد چون این مساله باعث ایجاد یک جو بسیار مسموم در روابط کاری می‌شود.”

او افزود: وزرای من چه آنهایی که متاهل‌اند و چه مجردها نباید وارد رابطه جنسی با کارکنان‌شان شوند چون انجام این کار نقض استانداردها خواهد بود.”

او گفت قاعده جدید از همین امروز اجرایی می‌شود و “بارنابی جویس” معاونش باید خود به عنوان دبیر کل جزب ملی‌گرای استرالیا درباره آینده حضورش در کابینه تصمیم‌گیری کند.

ترنبول افزود جویس فعلا یک مرخصی یک هفتگی گرفته و به همین خاطر در سفر هفته آینده او به واشنگتن برای دیدار با ترامپ در هیات استرالیا نخواهد بود.

گفتنی است جویس از جمله سیاستمداران محبوب در حوزه انتخابیه خود بوده است اما در یک هفته گذشته به واسطه افشای رسوایی اخلاقی، محبوبیت او از ۶۳ درصد در انتخابات ماه دسامبر گذشته به ۴۳ درصد در حوزه انتخابیه‌اش رسیده است.

او در توجیه رابطه خود با مشاور مطبوعاتی سابقش گفته این مساله در آوریل سال ۲۰۱۷ روی داده و مربوط به نقض قوانین انتخاباتی، انتخابات سراسری دسامبر گذشته در استرالیا نمی‌شود.

منبع: عصر ایران


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه