وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024
» اجتماعی » دفع یک حمله با نشانه‌های تروریسم در پرت

تاریخ انتشار : 1403/02/16 - 12:50

دفع یک حمله با نشانه‌های تروریسم در پرت

صدای استرالیا– پلیس استرالیا امروز یکشنبه خبر داد که یک نوجوان در شهر پرت مردی را مورد اصابت چاقو قرار […]

دفع یک حمله با نشانه‌های تروریسم در پرت

صدای استرالیا– پلیس استرالیا امروز یکشنبه خبر داد که یک نوجوان در شهر پرت مردی را مورد اصابت چاقو قرار داده و در نهایت با تیراندازی پلیس کشته شده است.

مقام‌های ایالت استرالیای غربی توضیح دادند: نشانه‌هایی وجود دارد که این نوجوان ۱۶ ساله مسلح به چاقوی آشپزخانه در فضای مجازی رفتارهای رادیکال داشته است.

آنها همچنین گفتند که پیش از وقوع این حمله در ساعات پایانی روز شنبه (به وقت محلی)، از اعضای نگران جامعه مسلمانان محلی تماس‌هایی دریافت کردند.

پلیس اعلام کرد که این حمله در حومه ویلتون، نشانه‌هایی از تروریسم داشت اما هنوز نمی‌توان آن را یک اقدام تروریستی اعلام کرد.

سرهنگ بلانچ، کمیسر پلیس استرالیای غربی، گفت که ساعت ۱۰ شب پیش از وقوع حمله پلیس یک تماس تلفنی اضطراری دریافت کرد و نوجوانی گفته بود قصد دارد اعمال خشونت آمیز انجام دهد.

وی افزود: این پسر در برنامه‌ای در معرض خطر افراط گرایی شرکت کرده بود. نمی‌خواهم بگویم که او افراطی شده بود، زیرا فکر می‌کنم این بخشی از تحقیقات است.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا، گفت که پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی او را در جریان این حادثه قرار داده و گفتند که هیچ تهدیدی وجود ندارد. آلبانیز در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ما ملتی صلح طلب هستیم و در استرالیا جایی برای افراط گرایی خشونت آمیز وجود ندارد.

استرالیا طی یک ماه گذشته شاهد دو حمله با چاقو در سیدنی بوده است. نیمه آوریل (۲۶ فروردین) در جریان حمله یک مرد ۴۰ ساله با چاقو در یک مرکز خرید در منطقه ساحلی بوندی ۶ نفر کشته شدند.

طی کمتر از ۴۸ ساعت بعد، جوانی در یک کلیسای آشوری کشیش را که در حال اجرای مراسمی بود به ضرب چاقو مجروح کرد.

منبع: ایرنا 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه