وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | Thursday 18 April 2024
» اجتماعی » در پرت بوی کباب کار همسایه‌ها را به دادگاه کشاند

تاریخ انتشار : 1398/06/13 - 12:14

در پرت بوی کباب کار همسایه‌ها را به دادگاه کشاند

صدای استرالیا– یک زن استرالیایی از همسایه‌های خود به دلیل بوی کباب به دادگاه شکایت کرد. سیلا کاردین، ساکن شهر […]

در پرت بوی کباب کار همسایه‌ها را به دادگاه کشاند

صدای استرالیا– یک زن استرالیایی از همسایه‌های خود به دلیل بوی کباب به دادگاه شکایت کرد.

سیلا کاردین، ساکن شهر پرت در غرب استرالیا می‌گوید که کارهای همسایه هایش از جمله کباب درست کردن و سیگار کشیدن و همچنین سر و صدای بچه های در حیاط، قوانین شهرنشینی را نقض کرده است.

او از دادگاه خواست که دستوری دهد که جلوی همسایه‌هایش گرفته شود اما دادگاه، ادعای او را غیرمنطقی و فاقد شواهد کافی دانست و درخواست او را رد کرد.

فهرست درخواست‌های او شامل این بود که و‌ی از همسایه دیوار به دیوارش و یک همسایه دیگر خواسته بود که نور ایوان خانه‌شان را کم، حیوانات خانگی‌شان را ساکت و چند بوته گیاه را به حیاط مشترک منتقل کنند.

خانم کاردن که گیاهخوار مطلق (وگان) است در دادگاهی که ماه گذشته تشکیل شده بود گفت که همسایه هایش دائم کباب درست میکنند و او دائم بوی ماهی احساس می‌کند و نمی‌تواند از حیاط پشت خانه‌اش استفاده کند.

دادگاه اداری دولتی استرالیای غربی که به شکایت این زن رسیدگی می‌کرد درخواستهای او را رد کرد. یکی دیگر از خواسته‌های او این بود که دادگاه دستور دهد که بچه های همسایه‌ها هنگام بازی بیرون خانه ساکت باشند.

دادگاه اولیه که در ماه فوریه تشکیل شده بود چنین درخواستی را رد کرد و اعلام کرد که همسایه‌ها “در حیاط پشت خانه‌شان زندگی می‌کنند و این خانه آنها به عنوان یک خانواده است.”

بر اساس آنچه که در دادگاه مطرح شد، حتی یکی از همسایه ها برای دلجویی از خانم کاردن، پیش از جلسه دادگاه بساط کباب خود را به جای دیگری منتقل کرده بود.

در دادگاه گفته شد که همسایه‌های این زن، “از ترس او چندین ماه اجازه ندادند که بچه هایشان شب به حیاط بروند و چراغ‌های تراس خود را روشن نکردند.”

خانم کاردن به رای دادگاه اولیه در ماه مارس اعتراض کرد. به گفته قاضی دادخواست تجدید نظر او نزدیک به ۴۰۰ صفحه بوده است.

رئیس دادگاه عالی که درخواست تجدیدنظر او را رد کرده، گفت: “با توجه به حجم مطالبی که دراین شکایت‌نامه مطرح شده به نظر می‌رسد که این موضوع به شدت بر شاکی اثر گذاشته است.”

خانم کاردن به رسانه‌های استرالیا گفت که او تصمیم دارد اقدامات قانونی دیگری انجام دهد.

منبع: بی‌بی‌سی فارسی


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه