وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | Wednesday 17 April 2024
» اخبار » خطر آلودگی شدید آب‌های منطقه‌ای در کوئینزلند

تاریخ انتشار : 1397/07/11 - 10:24

خطر آلودگی شدید آب‌های منطقه‌ای در کوئینزلند

صدای استرالیا- یک تحقیق جدید نشان می‌دهد برنامه تخلیه ۱۵ میلیون تن نمک و سایر پسماندهای یک کارخانه در نزدیکی رودخانه‌ای در ایالت "کویینزلندِ" استرالیا که گرفتارِ خشکسالی است، این ایالت را با خطر آلودگی شدید آب‌ها مواجه کرده است.

خطر آلودگی شدید آب‌های منطقه‌ای در کوئینزلند

صدای استرالیا– یک تحقیق جدید نشان می‌دهد برنامه تخلیه ۱۵ میلیون تن نمک و سایر پسماندهای یک کارخانه در نزدیکی رودخانه‌ای در ایالت “کویینزلندِ” استرالیا که گرفتارِ خشکسالی است، این ایالت را با خطر آلودگی شدید آب‌ها مواجه کرده است.

تصویب برنامه‌ای برای افزایش تخلیه مواد زائد در نزدیکی شهر “چینچیلا” باعث انباشت نمک‌های زائدِ عملیات استخراج گاز از زغال سنگ در کمتر از ۱۰۰ متری رودخانه “استوک‌یارد” در سرچشمه حوضه آبی “مورِی – دارلینگ” می‌شود. این استخراج سال گذشته توسط فرمانداری کوئینزلند و شورای منطقه‌ای “وسترن داون” امضا شد.

دامداران محلی، گروه های اجتماعی و فعالان زیست محیطی در حال حاضر وزیر محیط زیست استرالیا را برای جریمه کردن این برنامه طبق قوانین حفاظت از محیط زیست و حفاظت از تنوع زیستی تحت فشار قرار داده‌اند.

یک استاد مهندسی محیط زیست دانشگاه “نیو ساوت ولز” خطر آلودگی آبها را در این منطقه بالا دانسته و گفته است احتمال آلودگی آب‌های زیرزمینی و آب‌های سطحی در بلندمدت قابل توجه است و مسئولیت مدیریت این خطرات بلندمدت احتمالاً به نسل‌های آینده به ارث خواهد رسید، چرا که نمک در محیط زیست تجزیه نمی شود و تا زمان نامحدود در محیط باقی می‌ماند.

کارخانه استخراج زغال سنگ و تبدیل آن به انرژی گازی که بدترین فاجعه زیست محیطی کوئینزلند خوانده می شود در حدود ۲۰ کیلومتری محل تخلیه قرار دارد و در اوایل سال جاری با جریمه های سنگینی به دلیل آلوده کردن زمین های کشاورزی اطراف خود مواجه شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، وزارت امور زیست محیطی و انرژی استرالیا نامه ای به این کارخانه نوشته تا از این که آیا این کارخانه از تعهدات خود آگاهی دارد یا خیر اطمینان حاصل کند. اما سخنگوی این کارخانه سال گذشته اعلام کرده بود که نمک های حاصل از عملیات این کارخانه در اتاقک هایی با نظارت کامل و طی مراحل تصفیه شدن ذخیره می‌شود.

منبع: ایسنا

 


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه