وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 15 June 2024
» اخبار » جریمه ۷۰۰ میلیون دلاری بانک کامن ولث به اتهام پولشویی

تاریخ انتشار : 1397/03/16 - 13:20

جریمه ۷۰۰ میلیون دلاری بانک کامن ولث به اتهام پولشویی

صدای استرالیا - بانک "کامن ولث" استرالیا با قبول اتهام ۵۳ هزار مورد تراکنش غیرقانونی که به مافیای مواد مخدر اجازه داده است صدها میلیون دلار پولشویی کنند، اعلام کرد ۵۳۰ میلیون دلار جریمه می‌پردازد.

جریمه 700 میلیون دلاری بانک کامن ولث به اتهام پولشویی

صدای استرالیا – بانک کامن ولث استرالیا با قبول اتهام ۵۳ هزار مورد تراکنش غیرقانونی که به مافیای مواد مخدر اجازه داده است صدها میلیون دلار پولشویی کنند، اعلام کرد ۵۳۰ میلیون دلار جریمه می‌پردازد.

این بزرگ‌ترین جریمه پرداختی یک بنگاه استرالیایی در طول تاریخ این کشور خواهد بود. این بانک قبول کرده است برای پایان دادن به پرونده رسوایی ۱۰ ماهه اخیر که به استعفای یان نروف، مدیرعامل سابق آن نیز منجر شد، مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار استرالیا  جریمه بپردازد.

مت کایمن، مدیرعامل جدید بانک در بیانیه خوداعلام کرد: ضمن عذرخواهی عمیق از اشتباه مرتکب شده، از جامعه استرالیا عذرخواهی می‌کنم. توافق امروز گامی مهم برای پیشبرد فعالیت‌های این بانک در آینده خواهد بود.

هر چند که این جریمه معادل یک دهم سود ۹.۸۸ میلیارد دلاری این بانک در سال گذشته است اما تقریبا ۲ برابر ۳۷۵ میلیون دلاری است که بانک به عنوان ذخیره احتیاطی امسال خود کنار گذاشته بود. بانک همچنین باید به آژانس مبارزه با جرائم مالی استرالیا ۲.۵ میلیون دلار جریمه بپردازد.

گفتنی است از زمان افشای این رسوایی از اوت سال گذشته تاکنون، ارزش سهام این بانک ۱۷ درصد کاهش داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه