وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | Tuesday 5 March 2024
» اخبار » تقویت همکاری‌های ایران و استرالیا در حوزه سلامت

تاریخ انتشار : 1397/06/12 - 11:49

تقویت همکاری‌های ایران و استرالیا در حوزه سلامت

صدای استرالیا - فریدون حق بین، سفیر ایران در استرالیا گفت: استرالیا در حوزه های پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی، کشور پیشرفته ای است و مذاکرات جدی را با مسئولان این کشور آغاز و راهکارهای عملی برای همکاری بیشتر دو کشور در حوزه سلامت را شناسایی خواهیم کرد.

تقویت همکاری‌های ایران و استرالیا در حوزه سلامت

صدای استرالیا – فریدون حق بین، سفیر ایران در استرالیا گفت: استرالیا در حوزه های پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی، کشور پیشرفته ای است و مذاکرات جدی را با مسئولان این کشور آغاز و راهکارهای عملی برای همکاری بیشتر دو کشور در حوزه سلامت را شناسایی خواهیم کرد.

حق بین افزود: خوشبختانه با وجود صنعت قوی دارویی کشور، نیاز ایران به داروهای خارجی، گسترده نیست و بسیاری از داروها توسط شرکت های توانمند ایرانی تولید می شود، اما در مورد داروهای بیماران خاص، همکاری های مشترک بین ایران و استرالیا تقویت خواهد شد.

وی تصریح کرد: همکاری مشترک در حوزه های فنی، دانشگاهی، علمی و تحقیقاتی در حوزه سلامت نیز از اهدافی است که به دنبال تقویت آن هستیم، البته تعداد زیادی از دانشجویان و صاحبنظران علمی ایرانی در استرالیا مشغول به تحصیل و تدریس هستند و امیدواریم بتوانیم پلی بین مردم ایران، حوزه سلامت کشور و امکانات و توانمندی های ایرانی های استرالیا باشیم.

سفیر ایران در استرالیا گفت: با توجه به اینکه حوزه سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی با موضوعات و مفاهیم بشردوستانه در ارتباط است، بر مبنای قوانین بین المللی و قوانین داخلی بسیاری از کشورها، نباید مشمول تحریم شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه