وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024
» اجتماعی » تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان، ایتالیا و فرانسه هم متوقف شد

تاریخ انتشار : 1399/12/26 - 2:13

تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان، ایتالیا و فرانسه هم متوقف شد

صدای استرالیا - آلمان، فرانسه و ایتالیا هم به جمع کشورهایی پیوستند که تزریق واکسن استرازنکا/آکسفورد را در یک "اقدام احتیاطی" موقتا متوقف کرده‌اند.


صدای استرالیا – آلمان، فرانسه و ایتالیا هم به جمع کشورهایی پیوستند که تزریق واکسن استرازنکا/آکسفورد را در یک “اقدام احتیاطی” موقتا متوقف کرده‌اند.

اخیرا نروژ گزارش کرد که تزریق این واکسن در مواردی باعث لخته شدن خون شده است. در روزهای گذشته جمهوری ایرلند و هلند نیز جزء هشت کشوری شدند که تزریق واکسن استرازنکا را متوقف کرده اند.

ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان گفت پس از توصیه نهاد ناظر در این کشور، بر اساس “گزارش‌های تازه” از موارد “لخته شدن خون در وریدهای مغز”، این تصمیم گرفته شده است.

آلمان در حالی این تصمیم را گرفته است که پیش‌بینی می‌شود موارد ابتلا به کرونا در این کشور در سه هفته آینده افزایش یابد و فشار بر بخش‌های مراقبت ویژه بیشتر شود و سازمان‌‌های بهداشتی درمانی از دولت خواسته‌اند محدودیت‌های بیشتری برای جلوگیری از شیوع در نظر بگیرد.

سازمان بهداشت جهانی و شرکت استرازنکا می‌گویند هیج دلیلی در دست نیست که این موارد به هم ربط داشته باشند.

سازمان بهداشت جهانی امروز در بیانیه‌ای گفت گزارش موارد لخته شدن خون را بررسی کرده اما هیچ مدرکی درباره ارتباط آن با واکسن کرونا ندیده و توصیه کرده که واکسیناسیون ادامه پیدا کند:

“این طبیعی است که کشورها عوارض جانبی احتمالی گزارش کنند. این به آن معنی نیست که این موارد به واکسیناسیون ربط دارند اما رویکرد مناسب این است که درباره آنها تحقیق شود.”

کارشناسان می‌گویند درصد افرادی که بعد از تزریق واکسن استرازنکا/آکسفورد دچار لخته‌شدن خون ده اند، تقریبا مشابه درصد کسانی است که بدون تزریق واکسن و در حالت عادی ممکن است دچار چنین عارضه‌ای شوند.

استرازنکا هفته پیش گفت در بریتانیا و اتحادیه اروپا حدود ۱۷ میلیون نفر حداقل یک نوبت واکسن استرازنکا/آکسفورد زده‌اند، و فقط در چهل مورد لخته شدن خون مشاهده شده است.

سازمان پزشکی اروپا که در حال حاضر مشغول بررسی موضوع است نیز توصیه کرده واکسیناسیون ادامه پیدا کند.

شرکت استرازنکا تقریبا یک ماه و نیم پیش به اتحادیه اروپا اطلاع داد که به دلیل اشکال در تولید، کمتر از میران توافق شده واکسن در اختیار این اتحادیه قرار می‌دهد. این باعث انتقاد شدید اتحادیه اروپا و تنش با شرکت استرازنکا شد.

استرازنکا هفته پیش دوباره به اتحادیه اروپا اطلاع داد که فقط می‌تواند صد میلیون دوز واکسن به اتحادیه اروپا تحویل دهد که تقریبا دو سوم توافق اولیه است.

منبع: بی بی سی فارسی


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه