وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 13 July 2024
» اخبار » بهترین شهرهای جهان در ۲۰۲۰؛ کانبرا اول تهران سوم از آخر

تاریخ انتشار : 1398/11/17 - 12:35

بهترین شهرهای جهان در ۲۰۲۰؛ کانبرا اول تهران سوم از آخر

صدای استرالیا- مطابق تازه‌ترین ارزیابی وبسایت «نامبئو»، کیفیت زندگی در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا، از ۲۲۷ شهر مورد مطالعه در آغاز سال ۲۰۲۰ بالاتر است. این ارزیابی تهران را از نظر ۸ شاخص مورد مطالعه برای تعیین سطح کیفیت زندگی در رده ۲۲۵‌ جهان قرار داده است.

بهترین شهرهای جهان در ۲۰۲۰؛ کانبرا اول تهران سوم از آخر

صدای استرالیا- مطابق تازه‌ترین ارزیابی وبسایت «نامبئو»، کیفیت زندگی در شهر کانبرا،  از ۲۲۷ شهر مورد مطالعه در آغاز سال ۲۰۲۰ بالاتر است. این ارزیابی تهران را از نظر ۸ شاخص مورد مطالعه برای تعیین سطح کیفیت زندگی در رده ۲۲۵‌ جهان قرار داده است.

این ارزیابی که بر پایه محاسبه میانگین شاخص‌های امنیت، آلودگی هوا، قیمت مسکن، ترافیک، هزینه زندگی، امکانات بهداشتی، قدرت خرید و اوضاع جوی انجام شده نشان می‌دهد که ۱۰ شهری که ساکنان آن بالاترین کیفیت زندگی را در سال ۲۰۲۰ تجربه می‌کنند در چهار کشور استرالیا، آمریکا، سوئیس و نیوزیلند قرار دارند.

علاوه بر کانبرا که به عنوان شهر برتر انتخاب شده آدلاید رتبه سوم و بریزبن رتبه هشتم در بین بهترین شهرهای جهان معرفی شده اند.

بهترین شهرهای جهان در ۲۰۲۰؛ کانبرا اول تهران سوم از آخر

این بررسی نشان می‌دهد که کیفیت زندگی در اغلب پایتخت‌ها از بسیاری از شهرهای کشورها پایین تر است. به عنوان نمونه در شرایطی که کیفیت زندگی در لیون فرانسه در رتبه جهانی ۹۴ قرار دارد، پاریس، پایتخت این کشور در رده ۱۶۹ قرار گرفته است.

در میان پایتخت‌های موجود در این بررسی، کاراکاس مرکز ونزوئلا در انتهای فهرست ۲۲۷ شهر جهان قرار گرفته است. شاخص تهران در ارزیابی ۵۴.۷۳ است، در حالی که شاخص کیفیت زندگی در شهر نخست این رتبه بندی یعنی کانبرا ۲۱۳.۷۹ است.

بهترین شهرهای جهان در ۲۰۲۰؛ کانبرا اول تهران سوم از آخر

در مقایسه با کانبرا، تهران از نظر متوسط قدرت خرید شهروندان، امنیت، امکانات بهداشتی، قیمت مسکن، ترافیک، آلودگی هوا و اوضاع جوی در شرایط بدتری قرار دارد.

«نامبئو» بانک جامع داده و شاخص‌های کمی و کیفی زندگی در شهرها و کشورهای مختلف جهان است و پایگاه بین‌المللی داده سنجی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۰۹ و در کشور صربستان پایه‌گذاری شده است.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه