وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 14 June 2024
» اجتماعی » بدترین قتل دسته جمعی استرالیا غیر تروریستی شناخته شد

تاریخ انتشار : 1397/08/23 - 14:53

بدترین قتل دسته جمعی استرالیا غیر تروریستی شناخته شد

صدای استرالیا - دیوان عالی ایالت ویکتوریای استرالیا یک مرد استرالیایی را به عنوان عامل حمله به دهها عابر پیاده در ملبورن در سال گذشته که شش نفر کشته و دهها مجروح برجای گذاشت، مجرم شناخت و اگر چه آن را غیرتروریستی اعلام نمود اما این واقعه را بدترین قتل دسته جمعی این کشور در تاریخ 22 سال اخیر این کشور معرفی کرد.

بدترین قتل دسته جمعی استرالیا غیر تروریستی شناخته شد

صدای استرالیا – دیوان عالی ایالت ویکتوریای استرالیا یک مرد استرالیایی را به عنوان عامل حمله به دهها عابر پیاده در ملبورن در سال گذشته که شش نفر کشته و دهها مجروح برجای گذاشت، مجرم شناخت و اگر چه آن را غیرتروریستی اعلام نمود اما این واقعه را بدترین قتل دسته جمعی این کشور در تاریخ ۲۲ سال اخیر این کشور معرفی کرد.

یک مرد استرالیایی سال گذشته با خودرو پرسرعت خود دهها نفر از مردمی که برای خرید در یک مرکز تجاری و شلوغ در ملبورن حضور داشتند، حمله کرد و بسیاری از آنها را زیر گرفت.

طبق این گزارش حمله جیمز گارگاسولاس تبعه ۲۸ ساله استرالیایی به مردم در ژانویه سال گذشته علاوه بر قتل ۶ نفر موجب مجروح شدن ۲۷ نیز شد که درمیان کشته شدگان یک دختر ۱۰ ساله و یک کودک نیز بودند.

گزارش پلیس استرالیا در این دادگاه حاکی از آن بود که این حمله تروریستی نبوده اما طبق این گزارش این فرد با سوابق جنایی دیگر بدترین پرونده قتل دسته جمعی را دراین کشور در بیش از دو دهه اخیر رقم زده است.

جرائم مواد مخدر، خشونت خانگی از جمله سوابق بزهکاری این راننده استرالیایی اعلام شده است.

طبق گزارش ای بی سی نیوز این حادثه بدترین قتل دسته جمعی پس از حمله پورت آرتور استرالیا در سال ۱۹۹۶ در جنوب این کشور محسوب می شود که یک فرد مسلح تعداد زیادی از مردم را به رگبار گلوله بست و ۳۵ نفر را کشت و دهها نفر را زخمی کرد.

درحادثه سال گذشته، خودرو راننده استرالیایی پس از دخالت نیروهای پلیس متوقف شد.

استرالیا در سال های اخیر شاهد حملات تروریستی و غیرتروریستی متعددی در مراکز عمومی این کشور بوده است.

روز جمعه گذشته نیز یک مرد جوان در ملبورن استرالیا با چاقو به عده ای از مردم در یک مرکز تجاری حمله کرد.

پلیس استرالیا عامل این حمله را که یک کشته و ۲ نفر زخمی برجای گذاشت، تبعه سومالی و تحت تاثیر گروه تروریستی داعش دانست که به ضرب گلوله های نیروهای پلیس از پای درآمد.

طبق گزارش رسانه ای نهادهای امنیتی استرالیا در سال ۲۰۱۶ دستکم ۱۲ طرح تروریستی را در این کشور خنثی کرده اند که تعدادی از آنها توسط اعضای گروه تروریستی داعش موسوم به ‘گرگ تنها’ برنامه ریزی شده بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه