وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » افزایش ۲۱۴ هزار دلاری حقوق فرماندار کل جدید استرالیا

تاریخ انتشار : 1403/04/05 - 5:19

افزایش ۲۱۴ هزار دلاری حقوق فرماندار کل جدید استرالیا

صدای استرالیا- دولت آلبانیزی به دنبال افزایش بیش از 214 هزار دلاری دستمزد فرماندار کل جدید این کشور است و می‌گوید این کار لازم است چون او همان حقوقی را نمی‌گیرد که قبلی‌ها می‌گرفتند.


صدای استرالیا- دولت آلبانیزی به دنبال افزایش بیش از ۲۱۴ هزار دلاری دستمزد فرماندار کل جدید این کشور است و می‌گوید این کار لازم است چون او همان حقوقی را نمی‌گیرد که قبلی‌ها می‌گرفتند.

سم ماستین قرار است در نخستین روز از ماه جولای در دفتر جدید خود سوگند یاد کند.

پاتریک گورمن، دستیار نخست وزیر استرالیا، لایحه‌ای را به پارلمان فدرال ارائه کرده که بر اساس آن حقوق فرماندار کل از ۴۹۵ هزار دلار به ۷۰۹ هزار و ۱۷ دلار افزایش می‌یابد.

دستمزد فرماندار کل را نمی‌توان در مدت زمان تصدی آنها تغییر داد، بنابراین این به‌روز رسانی باید قبل از هفته آینده توسط مجلس تصویب شود و حقوق و دستمزد ماستین را برای کل دوره مسئولیت او تعیین کند – معمولاً یک انتصاب پنج ساله.

گورمن در این باره گفت: طبق رویه گذشته، حقوق پیشنهادی فرماندار کل در قیاس با میانگین حقوق تخمینی رئیس دادگاه عالی استرالیا محاسبه می‌شود.

هرلی، رئیس سابق نیروی دفاعی، علاوه بر حقوقش به عنوان فرماندار کل، مستمری نظامی نیز دریافت می‌کرد. سایر فرمانداران گذشته نیز مستمری نظامی یا قضایی دریافت کرده‌اند.

این تغییر نشان دهنده افزایش ۴۳ درصدی حقوق فرماندار کل است.

حقوق فعلی رئیس دیوان عالی دادگستری، همانطور که توسط دادگاه حقوق تعیین شده است، ۶۴۹ هزار و ۸۸۰ دلار در سال است. پیش بینی می شود طی پنج سال، حقوق رئیس دیوان عالی بر اساس رشد پیش بینی شده دستمزد، حدود ۷۶۹ هزار و ۹۸۹ دلار باشد.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه