وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » افزایش قیمت مواد غذایی در فروشگاه‎های استرالیا برای حمایت از کشاورزان

تاریخ انتشار : 1398/10/26 - 10:54

افزایش قیمت مواد غذایی در فروشگاه‎های استرالیا برای حمایت از کشاورزان

صدای استرالیا- به منظور حمایت از کشاورزانی که در آتش سوزی‌های اخیر استرالیا دچار ضرر و زیان شده‌اند فروشگاه‌ها قیمت […]

افزایش قیمت مواد غذایی در فروشگاه‎های استرالیا برای حمایت از کشاورزان

صدای استرالیا- به منظور حمایت از کشاورزانی که در آتش سوزی‌های اخیر استرالیا دچار ضرر و زیان شده‌اند فروشگاه‌ها قیمت مواد غذایی را افزایش می‌دهند.

در حدود ۱۹ هزار کشاورز استرالیایی در آتش سوزی‌های اخیر این کشور زیان دیده‌اند از همین رو از روزهای آینده قیمت مواد غذایی در فروشگاه‎ها افزایش می‌یابد و انتظار می‌رود که مصرف کنندگان برای خرید سبزیجات ۵۰ درصد بیشتر پول بپردازند.

بر اساس این گزارش، قرار است قیمت شیر و گوشت نیز افزایش بیابد.

۷نیوز گزارش داده که فروشگاه‎های زنجیره ای وولورث و کُلز در میان سوپرمارکت‌هایی قرار دارند که برای افزایش قیمت تحت فشار هستند.

این افزایش قیمت برای حمایت از کشاورزانی است که در شرایط اخیر محصولات خود را از دست داده و با خشکسالی دست به گریبان هستند.

بریجت مک‎کنزی، وزیر کشاورزی فدرال استرالیا، در این رابطه گفت: لازم است که قیمت‎ها افزایش بیابد. کشاورزان در شرایط سختی هستند و ما ساختار حمایتی برای کمک به آنها داریم. در خصوص قیمت مواد غذایی نیز ممکن است شما با این مورد مواجه شوید که فروشگاه‎ها به مشتریان می‌گویند برای خرید گوشت قرمز باید پول بیشتری بپردازند.

تصمیم برای افزایش قیمت مواد غذایی پس از تصمیم اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، برای اختصاص ۷۵ هزار دلار به کشاورزان جهت بازیابی فوری توان از دست رفته آنهاست.

علاوه بر این، ۵۰ میلیون دلار دیگر نیز به صندوق های خیریه داده می شود تا به مناطقی که گرفتار آتش سوزی شده اند کمک کنند تا این مناطق در خصوص غذا، بنزین و لباس مشکلی نداشته باشند.

منع: ۷ نیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه