وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اخبار » افتخار آفرینی تیم ملی نجات غریق ایران در استرالیا

تاریخ انتشار : 1397/08/26 - 13:23

افتخار آفرینی تیم ملی نجات غریق ایران در استرالیا

صدای استرالیا – تیم ملی نجات غریق ایران موفق به کسب مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جهان در استرالیا شود.

افتخار آفرینی تیم ملی نجات غریق ایران در استرالیا

صدای استرالیا – تیم ملی نجات غریق ایران موفق به کسب مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جهان در استرالیا شود.

در جریان برگزاری نخستین روز از رقابت‌های نجات غریق قهرمانی جهان که در استرالیا در حال برگزاری است، تیم ملی امدادی نجات غریق کشورمان متشکل از ایلخان نوری، محمد ناظری، سهیل آشتیانی و حمید قدسی‌نژاد، موفق شد در رقابت ماده ۴ در ۵۰ متر با مانع امدادی با پشت سر گذاشتن همه رقبا و در رقابتی حساس و نزدیک با نماینده کشور ایتالیا در جایگاه نخست قرار بگیرد و صاحب مدال طلای این دوره از مسابقات شود.

این چهارمین مدال کاروان اعزامی نجات غریق کشورمان به رقابت‌های قهرمانی جهان در روز اول این مسابقات بود که توسط تیم ماده امدادی ۴ در ۵۰ متر با مانع به دست آمد.

این مدال درحالی به نام ایران ثبت شد که ایلخان نوری (رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی) نیز در ترکیب این تیم قرار داشت، این برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشورمان است که یک رییس فدراسیون در روزهایی که مدیریت فدراسیون را برعهده دارد به‌عنوان ملی‌پوش نیز در ترکیب تیم قرار می‌گیرد و به مدال می‌رسد.

تیم اعزامی ایران به رقابت‌های قهرمانی جهان استرالیا در بخش انفرادی سه مدال (یک طلا، یک نقره و یک برنز) را نیز کسب کرد. سهیل آشتیانی در رقابت ماده ۲۰۰ متر با مانع با ثبت رکورد ٢:۰۷:٨۵ دقیقه در جایگاه نخست قرار گرفت و نخستین مدال طلا را برای کاروان اعزامی نجات غریق کشورمان به ارمغان آورد.

حمید قدسی نژاد در رده دوم رقابت‌های نجات غریق قهرمانی جهان قرار گرفت و مدال نقره را از آن خود کرد. این رقابت‌ها با مدال برنز کاپیتان تیم ملی نجات غریق ادامه پیدا کرد. در ادامه رقابت‌های قهرمانی جهان نجات غریق محمد ناظری کاپیتان باسابقه تیم ملی ایران و پر افتخار‌ترین ورزشکار تاریخ این ورزش در رقابت‌های جهانی موفق شد در رقابتی نزدیک و فشرده با سایر رقبایش مدال برنز را به نام خود به ثبت برساند.

منبع: ایران ورزشی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , ورزشی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه