وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 18 June 2024
» اجتماعی » استرالیا برنامه‌های ضد دخانیات انگلیس را با علاقه رصد می‌کند

تاریخ انتشار : 1402/07/15 - 11:35

استرالیا برنامه‌های ضد دخانیات انگلیس را با علاقه رصد می‌کند

صدای استرالیا– دولت فدرال استرالیا برنامه انگلیس برای ممنوعیت استعمال دخانیات برای نسل‌های آینده را «با علاقه» رصد می‌کند. ریشی […]

استرالیا برنامه‌های ضد دخانیات انگلیس را با علاقه رصد می‌کند

صدای استرالیا– دولت فدرال استرالیا برنامه انگلیس برای ممنوعیت استعمال دخانیات برای نسل‌های آینده را «با علاقه» رصد می‌کند.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، طرحی را اعلام کرده که بر اساس آن، حداقل سن قانونی برای خرید سیگار به صورت تدریجی افزایش می‌یابد و این افزایش سالانه تا حدی ادامه پیدا می‌کند که فروش سیگار به طور کامل متوقف شود.

بر اساس این طرح، هر فرد انگلیسی که در سال ۲۰۰۹ یا پس از آن متولد شده باشد، هرگز قادر به خرید قانونی سیگار نخواهد بود.

نیوزیلند نیز برنامه مرحله‌ای مشابهی را برای فروش دخانیات به اجرا گذاشته است.

مارک باتلر، وزیر بهداشت دولت فدرال گفت: استرالیا اصلاحات خود را پیش می‌برد و در عین حال برنامه‌های بریتانیا و نیوزیلند را نیز به دقت زیر نظر خواهد داشت.

وی افزود: دولت رویکردی را مبتنی بر شواهد و بررسی مقررات موجود در جهان در مورد استعمال دخانیات در پیش گرفته است.

بریتانیا و نیوزلند به تاکتیک‌های خاص «شرکت‌های بزرگ دخانیات» برای مردم‌شان واکنش نشان داده‌اند و ما موفقت اجرای این برنامه‌های را با علاقه رصد خواهیم کرد.

استرالیا اغلب به عنوان یک رهبر جهانی در قوانین ضد دخانیات معرفی می‌شد، اما به گفته وزیر بهداشت، در دولت سابق دچار عقب‌ماندگی در این زمینه شده است.

نرخ استعمال دخانیات در میان نوجوانان برای اولین بار از دهه ۱۹۹۰ افزایش یافته است.

دولت فدرال اوایل سال جاری قانونی را برای جلوگیری از استفاده از سیگارهای الکترونیکی و محدود کردن نرخ استعمال دخانیات معرفی کرد. بر این اساس، استفاده از ویپ فقط با نسخه پزشکی و با تهیه از داروخانه‌ها مجاز است.

همچنین هشدارهای گرافیکی علاوه بر روی جعبه سیگار، روی تک تک نخ‌های سیگار نقش می‌بندد و استفاده از افزودنی‌هایی مانند منتول ممنوع می‌شود.

منبع: ای بی سی


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه