وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اخبار » ارتش استرالیا اولین پهپاد قادر به پرواز با هوش مصنوعی را دریافت کرد

تاریخ انتشار : 1399/02/17 - 12:26

ارتش استرالیا اولین پهپاد قادر به پرواز با هوش مصنوعی را دریافت کرد

صدای استرالیا- شرکت "بویینگ استرالیا" روز سه شنبه نمونه‌ای از یک پهپاد با نیروی جت را در اختیار نیروی هوایی این کشور قرار داد که امیدوارند با آوردن هوش مصنوعی به میدان نبرد، روزی در کنار هواپیماهای باسرنشین به پرواز درآید.

ارتش استرالیا اولین پهپاد قادر به پرواز با هوش مصنوعی را دریافت کرد

صدای استرالیا– شرکت “بویینگ استرالیا” روز سه شنبه نمونه‌ای از یک پهپاد با نیروی جت را در اختیار نیروی هوایی این کشور قرار داد که امیدوارند با آوردن هوش مصنوعی به میدان نبرد، روزی در کنار هواپیماهای باسرنشین به پرواز درآید.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی ان ان، شرکت بویینگ اعلام کرده که این پهپاد موسوم به “لویال وینگمن” با ۱۱٫ ۵ متر طول و با طول پرواز ۲ هزار مایل با استفاده از هوش مصنوعی به طور مستقل یا در حمایت از هواپیماهای دارای سرنشین پرواز خواهد کرد.

این پهپادها  قادر به ورود به جنگ الکترونیک و همچنین انجام ماموریت‌های اطلاعاتی، شناسایی و مراقبتی و تغییر وضعیت سریع بین این نقش‌ها خواهند بود. پهپاد تحویلی در روز سه شنبه اولین مورد از سه نوع پهپادی است که بویینگ در حال ساخت آن‌ها است. در بیانیه بویینگ آمده است که این پهپاد همچنین هواپیمایی است که در مدت بیش از ۵۰ سال گذشته در کشور استرالیا طراحی، مهندسی و تولید شده است.

اسکات موریسون دراین زمینه گفت:  این پهپادها در آینده از هواپیماهای جنگی گران قیمت‌تر این کشور مانند جنگنده‌های رادار گریز اف-۳۵ و خلبان‌های آن‌ها محافظت خواهند کرد و تولید پهپاد از طریق مبارزه با تاثیرات ویروس کرونا در بحران کنونی هم کمک خواهد کرد.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: برنامه پهپاد لویال وینگمن به حمایت از حدود ۱۰۰ شغل در فناوری پیشرفته در استرالیا کمک کرده‌است. چنین پروژه‌هایی برای تقویت رشد (اقتصادی) و حمایت از مشاغل در جریان احیای اقتصاد از شیوع کرونا نقش مهمی خواهند داشت.

دولت استرالیا اعلام کرده که حدود ۴۰ میلیون دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است. بویینگ هم گزارش داده،  این پروژه بزرگترین سرمایه‌گذاری این شرکت در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین در خارج از آمریکا است، هرچند این شرکت ارقام مشخصی اعلام نکرده است. انتظار می‌رود این پهپاد در سال جاری اولین پرواز خود را انجام دهد.

منبع: ایرنا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی
ارسال دیدگاه