وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اخبار » آیا خالق بیت‌کوین استرالیایی است؟

تاریخ انتشار : 1400/02/25 - 7:45

آیا خالق بیت‌کوین استرالیایی است؟

صدای استرالیا- یک متخصص استرالیایی علوم کامپیوتری که مدعی است بیت‌کوین را او خلق کرده، به منظور تملک 7.25 میلیارد دلار بیت‌کوین شکایتی را در دادگاه مطرح کرده است.


صدای استرالیا- یک متخصص استرالیایی علوم کامپیوتری که مدعی است بیت‌کوین را او خلق کرده، به منظور تملک ۷٫۲۵ میلیارد دلار بیت‌کوین شکایتی را در دادگاه مطرح کرده است.

کریگ رایت، در این پرونده خواستار آن شده که ۱۶ توسعه دهنده رمزارز بیت کوین به او اجازه دهند که نزدیک به ۱۱۱ هزار بیت کوین را از دو آدرس دیجیتال که او کلید خصوصی‌اش را در اختیار ندارد، بازیابی کند. هر چند دادگاه عالی لندن به سرعت این ادعا را جعلی دانسته است.

رایت مدعی است که او کلید رمزنگاری شده این دو آدرس را به دلیل هک شبکه کامپیوتری خانگی‌اش در فوریه ۲۰۲۰ از دست داده است. پلیس در حال تحقیق در این زمینه است.

وی از سال ۲۰۱۶ تا کنون ادعا می‌کند که او سفیدنامه (وایت پیپر) بیت‌کوین را تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو نوشته است.

این متخصص کامپیوتر استرالیایی که به اوتیسم نیز مبتلاست، به همراه همسر و دو دخترش در انگلستان زندگی می‌کند.

رایت در شکایت خود مدعی شده که توسعه دهندگان رمزارز، به وظیفه خود در جهت تامین منافع او به عنوان مالک قانونی بیت‌کوین، عمل نکرده‌اند.

پل فرگوسن، از شرکای شرکت حقوقی آنتیر که وکالت رایت را بر عهده دارد، گفت: موکل ما تاکید دارد که بیت‌کوین را به منظور عمل تحت قوانین موجود خلق کرده و در صورت گم شدن یا سرقت، درصورتی که مالک قانونی رمزارزها اثبات شود، توسعه دهندگان موظفند که از بازگشت دارایی‌ها به فرد متضرر، اطمینان حاصل کنند.

رایت در این پرونده، علیه توسعه دهندگان چهار شبکه بیت‌کوین ساتوشی ویژن (BSV)، بیت کوین کور (BTC)، بیت‌کوین کش (BCH) و بیت‌کوین کش ای‌‌بی‌سی (ABC) در اروپا، آمریکا، نیوزیلند، استرالیا و ژاپن طرح دعوا کرده است.

منبع: دیلی میل استرالیا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه