وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 24 July 2024
» اخبار » کمک ۶۹۰ هزار دلاری “جف بزوس” برای خسارات آتش سوزی استرالیا

تاریخ انتشار : 1398/10/26 - 17:49

کمک ۶۹۰ هزار دلاری “جف بزوس” برای خسارات آتش سوزی استرالیا

صدای استرالیا- این روزها بسیاری از چهره‌های سرشناس ارقامی را برای کمک به بازسازی پس از آتش سوزی استرالیا اختصاص […]

کمک 690 هزار دلاری "جف بزوس" برای خسارات آتش سوزی استرالیا
صدای استرالیا- این روزها بسیاری از چهره‌های سرشناس ارقامی را برای کمک به بازسازی پس از آتش سوزی استرالیا اختصاص داده‌اند. اخیرا نیز مدیرعامل آمازون رقمی را برای این کار اختصاص داده است که با واکنش‌هایی رو به رو شده‌است.

 آمازون با وجود ۱۱۷ میلیارد دلار خالص ارزش و قیمت بازار ۹۳۶ میلیارد دلاری تنها ۶۹۰  هزار دلار برای بازسازی خسارات آتش سوزی استرالیا کمک مالی خواهد کرد.

اما چرا این رقم کم به نظر می رسد؟ پاسخ ساده است، این مبلغ کمتر از چیزی است که بزوس در پنج دقیقه کسب می‌کند. براساس شاخص‌های فوربس و Bloomberg’s Billionaires Index ، درآمد مدیر عامل آمازون ۱۱۷ میلیارد دلار تخمین زده است که وی را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل می کند.

بزوس تقریباً برابر با  ۲۸٪ از سلطنت انگلیس ثروتمند است. او تقریباً ۲۴۸۹ دلار در هر ثانیه درآمد کسب می‌کند و این بیش از دو برابر آن چیزی است که یک کارگر طی یک هفته در ​​ایالات متحده کسب می‌کند. بر همین اساس است که پس از آن که مبلغ کمک “جف بزوس” به استرالیایی‌ها رسما اعلام شد، با واکنش‌هایی جدی روبرو شد.

بزوس رتبه خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان حتی پس از طلاق خود از مک کنزی بزوس در سال ۲۰۱۹ حفظ کرد. مک کنزی سهم ۴ درصدی در آمازون را به ارزش تقریبی ۳۵٫۷ میلیارد دلار حفظ کرد و با همین سهم به عنوان چهارمین زن ثروتمند در جهان رسید.گرچه حقوق سالانه جف بزوس تنها ۸۱٫۸۴۰ دلار است ، اما بیشتر ثروت وی از سهام آمازون حاصل می شود.

منبع: انتخاب

 


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه